Muž na ulici napadl procházející ženu. Nevěděl, že vše sleduje toulavý pitbull

Pitbul svým hrdinským činem dokázal smazat mýty o svém původu, když pomohl neznámé ženě od útočníka s nožem. Pes riskoval vlastní život.

i Zdroj fotografie: jclutter/ Creative Commons Attribution 2.0
                   

Bojová psí plemena často v lidech vzbuzují strach. Raději přejdete na druhý chodník, než abyste se minuli s člověkem, který má na vodítku rotvajlera nebo pitbula. Ale stejně jako u lidí, i u zvířat existují zbytečné předsudky. Ano, každá rasa má své specifické vlastnosti, ale ty jen určují, jak ho nejlépe trénovat, jaký potřebuje denní režim a jak by měl vypadat jeho ideální životní styl. Vlastnosti nevypovídají o tom, zdali na vás zaútočí. To, jak se pes chová, je především práce jeho majitele. Pitbulové jsou často neprávem označování za zlé psy a proti tomu se rozhodla bojovat žena jménem Carla Welch.

Pitbul riskoval život pro záchranu cizí ženy

Incident se stal v Baldwinu v Georgii, kdy toulavý pitbul nastavil vlastní život pro záchranu cizí ženy. Tu se pokusil napadnout neznámý muž s nožem v ruce. Pes, nyní známý jako Hero (Hrdina), neváhal ani vteřinu a ženě běžel na pomoc. Vrhl se na agresora, který mu uštědřil několik ran nožem.

Policisté, kteří byli povoláni na místo činu, našli šokovanou ženu a zraněného psa. Pro DailyMail se jeden z nich, Timothy Clay, k situaci vyjádřil takto: „Pitbul se vrhl na muže s nožem a byl několikrát bodnut. Nemohli jsme ho nechat trpět a pomalu zemřít, cítili jsme, že po tom všem, čím si prošel, mu musíme pomoct.“ Hero utrpěl celkem 5 bodných ran a jeho stav byl vážný.

pitbul iZdroj fotografie: Freepik

Příběh toulavého psa byl sdílen na sociálních sítích

Díky sociálním sítím se Heroův příběh dostal k široké veřejnosti, až ke Carle Welch, ženě, která založila organizaci Fighting for the Bullys na pomoc bulteriérů. Jak uvádí server GoodNewsNetwork, jakmile se Carla doslechla o odvážném pitbulovi, jenž zachránil neznámou ženu před útočníkem a sám si z boje odnesl 5 ran nožem, neváhala ani vteřinu a byla rozhodnutá zvířeti pomoct.

Využila tedy dosah sociálních sítích a jejich prostřednictvím vybrala peníze na jeho léčbu. Jeho příběh také zveřejnila na stránkách Fighting for the Bullys, kde je možné projevit zájem o adopci a Heroovi tak poskytnout nový milující domov, kde by strávil zbytek života obklopen láskou.

Hero není jediný pitbul, který dokázal porazit nesmyslné mýty o svém původu. Důkazem toho, že charakter psa je utvářen jeho okolím, v němž vyrůstá, je i pitbul jménem Nico, o němž jsme na DámskémDeníku psali začátkem letošního roku. Z agresivního psa se díky milujícímu prostředí rázem stal nejlepší přítel člověka.

Jaký máte názor na bojová psí plemena?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články