Muž na poslední chvíli zachraňuje psa z hořícího auta: Dojemné video ze záchranné akce

Nemohl se dál dívat na utrpení psa a jeho majitele. Strážník vzal rozum a odvahu do hrsti a pustil se do nebezpečné akce.

Hořící vůz i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V poslední době převažuje názor, že lidé jsou největšími nepřáteli přírody a zvířat. V souvislosti s globálním oteplováním a vymíráním živočišných druhů není víceméně koho jiného vinit. Přesto existují případy, kdy se člověk staví do role ochránce a záchranáře. Záleží na každém, jak svou zodpovědnost k flóře a fauně pojme. Tento muž má však srdce na pravém místě.

Návaly emocí

Michael Gregorek se stal hrdinou poté, co se na internet dostalo video, které dokumentuje okamžiky naprostého chaosu a snahy o záchranu psího života. Muž musel v poměrně krátkém časovém úseku prožít neskutečný nával emocí, strachu a nejrůznějších pocitů. Tomu všemu odolal a zachoval chladnou hlavu, zatímco se sám vystavil nebezpečí pro záchranu němé tváře.

Ve městě v okrese Douglas County ve Spojených státech amerických vypukl požár v jednom z aut, která byla zaparkována v ulici s rodinnými domy. Když Michael obdržel zprávu o požáru, tak se zpočátku zalekl, jelikož se zásahem tohoto typu neměl prozatím žádné zkušenosti. Po příjezdu na místo si však povšimnul muže, který od pohledu něco hledal a sklíčeně obcházel hořící vůz.

Navždy hrdinou

Následně se ukázalo, že jde o majitele auta, v němž je stále jeho pes. Jakmile Michael pochopil, o co zde běží, pustil se okamžitě do akce. Sám má doma jednoho chlupáče, a tak měl naprosté pochopení pro mužovy pocity. Auto bylo centrálně zamčeno, nebylo tak možné otevřít dveře běžným způsobem. Michael se musel chopit speciálního nástroje a začít rozbíjet okýnka.

Zanedlouho se v jednom z rozbitých okýnek objevila psí hlava. Na první pohled bylo vidět, že zde hrály důležitou roli pouhé sekundy. Pejsek byl sice při vědomí, přesto u něj byly viditelné první příznaky otravy. Silně slinil a zmateně koukal okolo sebe. Zvíře bylo okamžitě předáno do péče tamního veterináře, který si jej vzal na starost. Jeho majitel bude již navždy Michaelovi vděčný za jeho odvahu a pohotové reakce.

Jak byste se zachovali v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články