Náhodný turista našel několik mrtvých lišek, jejichž těla ležela vedle sebe u silnice. Pravděpodobně je někdo zastřelil a zahodil

Muž při procházce v Podhalí narazil na něco podivného. Igelitový pytel, vedle něhož leželo několik mrtvých lišek se střelným poraněním.

mrtvá liška i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Člověk někdy narazí na věci, které by raději neviděl. Může být svědkem nehody, neštěstí, nebo naopak něčeho hodně veselého. Bohužel se často stává, že když to nejméně čeká, objeví se před ním něco, co v první moment nedokáže vysvětlit. V dnešní době mobilních telefonů a chytrých zařízení je tedy první věc, kterou v dané situaci udělá, že abnormalitu vyfotografuje a sdílí se světem. V tomto případě muž vyfotil něco, co se mu zdálo podezřelé, a poslal fotografii dále k řešení kompetentním lidem.

Při procházce objevil něco hrozného

Když se mladý muž procházel v Podhalí, což je národopisná oblast v jižním Polsku, rozhodně netušil, čeho bude svědkem. Šel tuto trasu již poněkolikáté, protože má toto místo rád a často jej navštěvuje. Je tady ticho, klid a především krásná příroda. Avšak při jeho poslední návštěvě jej něco zarazilo. Spatřil u silnice modrý igelitový pytel, vedle něhož něco leželo. Musel jít blíže, aby se podíval, o co přesně se jedná. Zůstal jako opařený, protože předtím nic takového neviděl.

Vedle plastového pytle leželo několik mrtvých lišek. Těla byla uspořádána tak, jako by je tam někdo vyhodil. V modrém igelitu se pravděpodobně nacházela další uhynulá zvířata. Když se muž podíval blíže, zjistil, že mají lišky střelná poranění, jinak jsou jejich těla kompletní. Nedokázal určit, jak dlouho tam mršiny leží, zda jsou to oběti pytláků, nebo pocházejí například z nějaké farmy. Nález proto vyfotografoval a poslal příslušným orgánům.

Mrtvých lišek bylo celkem šest

Přišlo mu divné že celkem šest mrtvých lišek leželo tak blízko silnice, prakticky přímo za zábradlím. A jelikož se vedle nich nacházel i zmíněný igelitový pytel s pravděpodobně dalšími uhynulými zvířaty, došlo mu, že za tím vším stojí člověk. I z toho důvodu sdílel muž svou fotografii na sociálních sítích, kde se okamžitě strhla bouřlivá diskuze, jež rozdělila komentující na několik táborů.

liška na louce iZdroj fotografie: Depositphotos

Jedni neskrývají smutek nad osudem zvířat, jiní si naopak stěžují na dravost lišek, zejména vůči slepičím farmám. Pokud mají tyto lišky stopy po zabití střelnou zbraní, mohou být zapojeni ti, kteří si uzurpují právo lovu. Tyto lišky mohou klidně pocházet z farem a jednoduše uhynuly,“ píše jeden z komentujících.

Další dodává: „Asi není problém zjistit, zda byly tyto chudinky lišky chované, nebo divoké. Myslivecké spolky by se také měly konečně postarat o své lovecké společníky, protože to, co dělají v lesích s divokou zvěří, volá po pomstě. Lidé mají strach do lesa vůbec vstoupit, protože jsou slyšet časté výstřely.

sedící liška v přírodě iZdroj fotografie: Pexels

Díky pohotovosti muže již místní úřady o dané věci informovány byly, ale zástupce vedoucího blízké obce prohlásil, že zatím žádnou zprávu neobdrželi, ale zasáhnou a vše budou řešit, jakmile se jim ozvou kompetentní osoby. V daných situacích totiž spolupracují s mysliveckým spolkem. Byla informována i policie, která již zahájila vyšetřování.

Jak byste se v jeho situaci zachovali vy?

Zdroj: o2
Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články