Motorkáři zabarikádovali celou dálnici, aby zachránili psa. Je vidět, že mají srdce na správném místě

Parta motorkářů se rozhodla zachránit psa volně pobíhajícího po vysokorychlostní silnici. Zabarikádovali kvůli němu celou dálnici.

Roztomilý pes se smutně dívá i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zvířata jsou sice nesmírně inteligentní, ale dokážou být i nevyzpytatelná. Asi každý z nás už někdy slyšel o situaci, kdy se zvíře přimotalo do silničního provozu. Jinak tomu nebylo ani v případě zatoulaného štěněte, které pobíhalo po dálnici.

Štěně pobíhalo po rušné silnici

Už se vám někdy stalo, že jste jeli autem a před vámi z ničeho nic začal pobíhat zatoulaný pes? Nebo se vám už někdy chlupatý mazlíček přimotal pod kola, že jste museli nečekaně brzdit, abyste mu neublížili? Obdobná situace se odehrála na jedné rušné silnici v Sao Paulu.

Mezi auty tu pobíhalo roztomilé štěně, které se do rušného provozu přimotalo omylem. Na situaci zareagovala skupina motorkářů, která podle webu Pokukaj okamžitě zareagovala a snažila se volně pobíhajícího psa dostat do bezpečí.

Motorkáři zabarikádovali celou dálnici

Mnoho lidí se na motorkáře dívá skrze prsty. Vyčítají jim rychlou a často nezodpovědnou jízdu. Mluví o nich jako o dárcích orgánů. Parta motorkářů jedoucích na dálnici Sao Bernardo ale ukázala, že má srdce přesně na tom správném místě. Když motorkáři zpozorovali psa pobíhajícího po dálnici, která má limit 90 km/h, rozhodli se jednat.

Roztomilý hnědý pes iZdroj fotografie: Freepik

Bez váhání zabarikádovali celou dálnici jen proto, aby psa dostali do bezpečí, popisuje web Nitro. Motorkáři se snažili zahnat psa do kouta, ale svými stroji ho bohužel vyděsili natolik, že se zvíře vyhýbalo každému, kdo se ho pokoušel odchytit. Z celé situace byl chudák pes natolik vystrašený, že nedokázal rozpoznat, že se mu snaží pomoci.

Situace dopadla dobře

Jeden z motorkářů se ujal úkolu a řídil provoz na dálnici, zatímco jeho parťáci se snažili psa odchytit a odvézt ho do bezpečí, aby ho nesrazilo některé z projíždějících aut. Celou situaci zachytila kamera, kterou měl na své helmě jeden z motorkářů. Na jejich hrdinský čin se tak můžete podívat i vy.

Video se stalo hitem internetu. A není se čemu divit. Poukazuje na to, že se mezi námi stále najdou tací, kteří se v určitých situacích dokážou zachovat správně. Motorkáři totiž stejně jako řada dalších řidičů mohli jen bezohledně projet okolo psa a nechat ho napospas osudu. Můžeme si jen domýšlet, jak by celá situace mohla dopadnout.

Co říkáte na hrdinský čin motorkářů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články