Moře na pobřeží Velké Británie vyplavilo tajemného tvora oranžové barvy s černými tečkami. Místní ani odborníci neví, co to je

Během rodinné dovolené, kterou trávili na severovýchodě Skotska, našel otec se synem na pláži podivného živočicha. Nejdřív si mysleli, že jde o chapadlo chobotnice.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Záhadná zdechlina neznámého živočicha, kterou po bouři vyplavilo moře na pláž v severovýchodním Skotsku, zamotala hlavy odborníků. Tak podivného tvora totiž ještě neviděli. Zhruba metr dlouhé oranžové monstrum, na jehož těle jsou patrné černé skvrny, se podobá rybě. Jenže experti to nedokáží s jistotou potvrdit. Dokonce se ani neshodnou na tom, zda část s černými tečkami je hlava živočicha.

Něco takového u nás nežije

Záhadného živočicha objevil Gregg Jenkinson se synem Tylerem na pláži ve skotském rybářském městečku Keiss, kde trávili dovolenou. „Šli jsme do vesničky John O’Groats a cestou jsme objevovali tamní přístavy, protože jsou fakt nádherné. Během procházky jsme narazili i na tohoto tvora, kterého spatřil můj syn jako první. Řekl, že jde o chapadlo chobotnice, protože přesně tak to vypadalo z dálky,“ řekl Jenkinson serveru DailyStar.

Dodal, že byli velmi překvapení a fascinovaní tím, co našli. „Když jsme se k tomu přiblížili, viděli jsme, že je to ryba, ale netušili jsme jaká. Šťouchli jsme do ní klackem a byla dost tlustá. Zaujalo mě to, protože něco takového ve Stoke-on-Trentu, odkud pocházíme, nikdy neuvidíte,“ vysvětlil zvídavý nálezce s tím, že se ptali místních lidí, ale ti byli stejně zaskočeni, jako oni. O svůj objev se Jenkinson podělil s uživateli sociálních sítí.

Vypadá to jako legendární vetřelec

Vrtalo mu hlavou, co je poněkud bizarní tvor, kterého našel, vlastně zač. „Kromě mimozemské invaze nemám žádné vysvětlení pro to, co by to mohlo být,“ napsal pod fotografii živočicha. Pod příspěvkem se strhla zajímavá debata. Lidé se domnívají, že by to mohla být sviňucha, kapr koi nebo plod velryby. „Jsem sice rybář, ale můžu vám říct, že vůbec nemám ponětí,“ reagoval jeden z diskutujících. Další podotkl, že mu to připomíná vražedného Vetřelce ze stejnojmenného kultovního filmu. Tvora jako z hororu ulovil i rybář, o kterém  jsme psali na DámskémDeníku.

Určit druh se snažili i odborníci z britského Programu vyšetřování uvízlých kytovců. „Mně to připadá jako rozkládající se pozůstatky nějakého malého kytovce. Vidím přeloženou hřbetní ploutev a horní čelist lebky vyčnívající z hlavy. Co se týče druhu, to je těžké říct jen z tohoto pohledu,“ cituje vedoucího programu Roba Deavilla portál Mirror. Nálezce oranžového tvora sice stále neví, co vlastně objevil, ale domnívá se, že ho na pláž přinesla bouře, která se Skotskem přehnala.

O jakého živočicha by se mohlo jednat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články