Video: Zvědaví porotci talentové soutěže ztratili řeč, když jim nenápadný mladík přiznal, že neví, zda je muž, nebo žena

O překvapení v talentových soutěžích není nouze. Vesměs se ale týkají samotného čísla. Někdy ale dokáže zčeřit hladinu mnohem víc opravdu silný lidský příběh.

i Zdroj fotografie: FTV Prima
                   

Oblíbené talentové soutěže někdy získávají i zcela jiný rozměr, než je jen klání nadaných účinkujících. Dodávájí jim ho silné lidské příběhy, které mnohdy zastíní samotný výkon. Když se před porotu show Česko Slovensko má talent postavil nenápadný osmnáctiletý mladík s kytarou, který pocházel z Ostravy, nic nenasvědčovalo tomu, že právě on nebude jen další z plejády běžných soutěžících. Jenže pak se pustil do řeči s porotou a na povrch vyplynuly útrapy, co zažil.

Necítí se komfortně v ženském těle

Původně měl Tony Evans jen vystoupit se svým číslem, kterým byla ikonická píseň od zpěvačky Annie Lennox  I Put A Spell On You. Jenže než mohl spustit, zvídavá porota se začala vyptávat. Zaujalo ji anglicky znějící jméno mladíka. Já si tak říkám, je to umělecké jméno,“ vysvětlil Tony. Jenže porotkyně Marta Jandová se s tím nespokojila. „To máte tak legrační jméno, že používáte pseudonym?“ zeptala se. „Nemám, můžu vám ho říct. Jsem Antonie Mikulenková,“ odpověděl upřímně Tony.

V tu chvíli se rozhostilo ticho, porota vypadala zaskočeně. „Jsem tělem žena, ale psychicky se cítím jako muž. Prostě se necítím komfortně v ženském těle,“ svěřil se s velmi citlivou osobní záležitostí mladý zpěvák. Pocit, že s ním je něco jinak, začal mít v patnácti letech. „Bylo to těžké a ještě teď někdy je. Dlouho bojuju s psychickými problémy, co se týče panických atak, úzkostí, depresí, nikdo neví, jestli je to s tím spojené, nebo není,“ pokračoval Tony.

O talentové soutěži snil od malička

S psychickými problémy zápasí zřejmě i proto, že si stále není zcela jistý, zda je spíše muž, nebo žena. Očekává, že se to časem vyřeší. „Nevím, kdo jsem. Beru se jako člověk. Mám to diagnostikováno jako třetí pohlaví. Někdy se cítím jako žena a někdy jako muž. Fyzicky jsem žena, ale psychicky spíše muž. Myslím, že to ještě není ustálené a nikdy to nebylo tak, že bych se cítil úplně jako žena. Spíš jako muž,“ prozradil Tony. O kontroverzním tématu se už nebojí mluvit.

Vždycky to tak ale nebylo. Ještě před časem by si nedokázal představit, že se objeví v talentové soutěži. Nakonec sebral odvahu a zkusil to. Hudba a zpěv mu pomáhají bojovat s psychickými problémy. „Byla to motivace a třeba tím pomůžu i dalším lidem, kteří mají stejné problémy. Sleduju soutěž od malička a byl to můj dlouholetý sen přihlásit se do ní,“ dodal Tony. Pak konečně mohl odstartovat své vystoupení. Jeho podání legendární skladby britské zpěvačky porotu nadchlo a poslala ho do další fáze soutěže.

Co si myslíte o tématu transgenderových identit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články