9letá Eva se jednoho rána vzbudila jako úplně jiný člověk. „Po roce přišli lékaři s diagnózou, která potká 1 člověka z 1 000 000,“ vzpomínají rodiče

Mladá dívka, která byla veselá, zdravá a radovala se ze života, jednoho dne vstala jako někdo úplně jiný. Byla zlá a agresivní.

Malá holčička pláče i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Devítiletá Eva byla normální, naprosto zdravá a veselá holčička, které se doslova během jediné noci povaha a osobnost otočily o 180 stupňů. Ráno ji rodiče nepoznávali. Začala být agresivní a dokonce na své rodiče fyzicky útočila.

Najednou se chovala úplně jinak

Eva byla naprosto normální, slušně vychovaná dívka. Rodičům dělala radost, ráda chodila do školy a měla ráda své vrstevníky. Pak se ale její život (i život celé její rodiny) doslova přes noc naprosto změnil. Jednoho dne se probudila a chovala se úplně jinak, než u ní bylo zvykem.

Eva začala trpět záchvaty paniky, byla emocionálně labilní a postupem času se stávala čím dál agresivnější, informuje web Parenting. Změna chování se týkala i jednání se samotnými rodiči. Ti se svěřili, že je dříve klidná a mírumilovná Eva začala bít a kopat.

Podezření na psychické problémy

Rodiče začali změnu chování své dcery okamžitě řešit. Lékaři přišli s vysvětlením, že se u ní objevily psychické problémy. Zdálo se, že tím pro ně situace končí a je vyřešeno. V tu chvíli ještě nikdo netušil, že je mladá dívka špatně diagnostikována a trpí, místo toho, aby se jí dostala správná pomoc.

Až po roce nastal zlom. Dívce byla diagnostikována nemoc, která potká jednoho člověka z milionu, svěřili se nešťastní rodiče. Eva byla původně chybně diagnostikována jako osoba trpící duševními problémy, pravda přitom byla úplně jiná, vysvětluje web DevonLive.

Dívka trpěla PANDAS – autoimunitní poruchou

Teprve po roce utrpení, kdy rodiče ani samotná Eva nevěděli, co se s dívkou ve skutečnosti děje, přišla jedna lékařka s možností, že Eva trpí PANDAS – neboli dětskou autoimunitní neuropsychickou poruchou spojenou se streptokokovou infekcí.

iZdroj fotografie: iStock

PANDAS je zkratka Pediatric Autoimmune Neuropsychiatric Disorders Associated with Streptococcal Infections, vysvětluje web Rozvoj Hrou. Jinými slovy jde o dětské autoimunitní neuropsychické poruchy spojené se streptokokovými infekcemi.

Eva si opět užívá života

Mladé dívce byla konečně předepsána správná léčba. Dostala antibiotika, po kterých se její stav začal velmi rychle zlepšovat. Nyní už je to podle jejích rodičů „zase ona“, opět se raduje ze života a je veselá jako dříve.

Slyšeli jste někdy o diagnóze PANDAS?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články