Milostný život Jiřiny Bohdalové: Kvůli Brzobohatému plakala, štěstí našla u milionáře mladšího o 25 let

Fenomenální herečka v květnu slaví 92. narozeniny, ale málokdo by jí její věk tipoval. Září štěstím po boku bohatého přítele, ale její předchozí vztahy nebyly vždy jen zalité sluncem.

Herečka Jiřina Bohdalová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Při pohledu na nestárnoucí legendu české filmové scény by málokdo hádal, že na jejím narozeninovém dortu se rozzářilo už 92 svíček. Na svůj věk totiž Jiřina Bohdalová rozhodně nevypadá. Je vitální, energie má na rozdávání, hraje v divadle a točí filmy. Štěstí našla i v soukromém životě. Září po boku o téměř čtvrtstoletí mladšího milionáře Ľubomíra Focka, který patří k osudovým mužům, kteří životem populární Bohdalky prošli.

Dcera se nediví, že se máma zamilovala

Je neuvěřitelné, že svou hereckou premiéru před televizními kamerami si Bohdalová odbyla už v šesti letech. Na svou první osudovou lásku si ale musela počkat až do sedmnácti. Když se nedostala na DAMU, odjela do Ostravy a začala vyučovat. Na severní Moravě také potkala budoucího manžela Břetislava Staše. Přestože se nakonec na vysněnou divadelní akademii dostala, ve třetím ročníku zjistila, že je těhotná. Následovala svatba a zanedlouho se narodila hereččina jediná dcera Simona Stašová.

Manželství ale vydrželo jen pár let. Mladistvá zamilovanost totiž vyprchala a následoval rozvod. Kvůli dceři, která se profesně vydala v matčiných šlépějích a stala se z ní jedna z nejúspěšnějších českých hereček, se rodiče snažili fungovat jako rodina. „Otec je skvělý člověk, ideální kombinace humoru a inteligence, ale též sportu a hudby. Vůbec se mámě nedivím, že se do něj zamilovala. Vlastně jsem takového mužského hledala celý život,“ cituje Stašovou Expres.

Zradu Brzobohatému nemohla zapomenout

Největší láska a zároveň nejbolestnější zrada ale na proslulou Bohdalku teprve čekala. Zjevila se v podobě pohledného hereckého kolegy Radoslava Brzobohatého. Manželství jim vydrželo dvanáct let. Bylo vášnivé i bouřlivé, prostě téměř pravá italská domácnost. Na denním pořádku byly hádky, neshody i nevěra. Nakonec se Brzobohatý beznadějně zamiloval do slovenské herečky Hany Gregorové a následoval rozvod. Zradu mu Bohdalová nikdy nezapomněla.

Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý iZdroj fotografie: Nextfoto

Dlouhých třicet let se spolu nebavili. Zlom přišel až v roce 2012, kdy natočili snímek Vrásky z lásky. „Maminka plakala v životě snad jednou nebo dvakrát. Poprvé, když zemřela její maminka, moje babulinka. A pak také, když se s námi rozešel Radek Brzobohatý. Přišel k nám do rodiny, když mi bylo devět, to si mě máma právě vzala k sobě. Od té doby s námi bydlel a po pěti letech se vzali. Odešel, když mi bylo šestadvacet. Byl to skvělý člověk a oni dva se moc milovali. To, že odešel, bylo bolestivé,“ uvedla Stašová v Týdnu.

Maminka mistra chtěla, aby se vzali

Velmi blízkým přítelem, i když málem se stal i partnerem, byl pro herečku Karel Gott. Podle CNN Prima News totiž stačilo málo a mohli se brát. Když herečka byla u mistra doma, jeho maminka Marie jí sdělila, že by si přála, aby se s Karlem dali dohromady. To, že je starší a už má dceru, prý paní Gottové nevadilo. Nevzali se, ale zůstali dobrými přáteli. A ze zážitku zbyla jen společná fotografie, na kterou mistr napsal věnování pro hereččinu dceru: „Simonce budoucí táta Karel Gott.“

Jiřina Bohdalová a Ľubomíra Focko iZdroj fotografie: Nextfoto

Partnerské štěstí, které trvá do současnosti, našla Bohdalová až v pozdním věku po boku milionáře Focka. Nic na tom nemění fakt, že je o skoro 25 let mladší než zbožňovaná herečka. Poprvé se setkali už v devadesátých letech, ale nic z toho nebylo. Jiskra přeskočila až na dovolené v Dubaji, kde ji učil ovládat vodní skútr. „Fungovali jsme jako rodina a fungujeme tak dobře. Jiřina jako partnerka je úplně super. Doufám, že bude stále tak noblesní, přitažlivá žena, vynikající člověk a energická královna českého herectví,“ řekl deníku Aha! Focko.

Co říkáte na osudové muže herečky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla