Miliardář experimentuje s krví svého vlastního syna, aby zastavil vlastní stárnutí

Velmi přísná pravidla, která excentrický pětačtyřicátník striktně dodržuje, se v jistém ohledu vyplácí. Je ve výtečné kondici, kterou by mu mohla závidět i spousta teenagerů.

Sestra drží sáček krevní plazmy i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zakladatel technologické společnosti Bryan Johnson se snaží zvrátit proces stárnutí. Neváhá k tomu využít i poněkud bizarní zákroky, jako je například výměna krevní plazmy. Excentrický pětačtyřicetiletý miliardář si totiž nechával podávat infuze plazmy z krve mladých lidí včetně vlastního sedmnáctiletého syna Talmage. Za nejrůznější experimentální elixíry mládí Johnson, který má po ruce tým speciálních lékařů, ročně utratí v přepočtu kolem 44,5 milionu korun.

Syn miliardáře daroval litr krve

Miliardář je v úžasné kondici, kterou by mu mohl závidět i mnohý teenager. Krevní infuze jsou součástí přísného režimu, který Johnson dodržuje. Denně cvičí, pravidelně užívá řadu doplňků stravy a kontroluje svůj jídelníček, aby každý den přijal přesně 1 977 kalorií. Ráno mezi 6:00 a 11:00 hodinou nejí vůbec. Spát chodí v půl deváté večer a poté se už nevěnuje žádné sexuální aktivitě. Původně bylo součástí denní rutiny i vypití 88 mililitrů alkoholu, ale Johnson ho už vyřadil, aby se vešel do striktně daného příjmu kalorií.

Svérázný životní styl nese ovoce. Jistý pokrok v omlazování miliardář zaznamenal. Lékařské testy prý ukázaly, že má srdce jako 37letý člověk a plíce jako 18letý. Mladou krevní plazmu Johnson dostával v pravidelných intervalech. Jednou měsíčně během půl roku mu byla podávána v infuzích. Dospělý člověk má zhruba pět až šest litrů krve. Talmage daroval celý litr této vzácné tekutiny, z níž byly následně odděleny červené a bílé krvinky i krevní destičky. Izolovaná plazma, která tvoří 55 až 60 procent krve, pak mohla být podána jeho otci.

Mladá plazma nefungovala, jak doufal

O svém poněkud zvláštním životním stylu se miliardář nezdráhá mluvit. Na sociálních sítích se s fanoušky dělí o nejrůznější zajímavosti. V případě zastavení procesu stárnutí prý infuze krevní plazmy od mladých lidí ale nefungovaly tak, jak si představoval. „Vyhodnoceny biomarkery z biokapalin, nezjištěny žádné přínosy,“ napsal po půlroční kúře Johnson na svém twitterovém profilu. Zmínil se rovněž o tom, že mladá krevní plazma je v určitém směru prospěšná.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Zero (@bryanjohnson_)

S výměnou plazmy Johnson končí. Zvrátit proces stárnutí se bude snažit jinými způsoby, i když na plazmu možná v jeho případě znovu dojde za pár let. „Výměna mladé plazmy může být prospěšná pro biologicky starší populaci nebo určité stavy. Nepřináší v mém případě střádání přínosů k mým stávajícím intervencím. Slibné jsou alternativní metody výměny plazmy nebo frakcí mladé plazmy,“ dodal miliardář. Část své plazmy daroval svému otci, kterému je 70 let, ale na tyto výsledky se ještě čeká.

Co si myslíte o experimentech se zastavením stárnutí?

Zdroj: BryanJohnson
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články