Matku rozčílilo chování učitele, který její dceři neuznal výsledek slovní úlohy. „Měla to správně, jen zvolila jiný postup,“ říká

Matka zveřejnila úlohu své dcery, která ji vyřešila správně. Učitel jí však řešení neuznal, což ženu velmi rozčílilo.

i Zdroj fotografie: Gorkaazk / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mnoho rodičů, kteří mají děti školního věku, se často potýká s problémy při učení se se svými ratolestmi. Jak často říkají, kdysi se učilo jinak než teď, takže se stává, že v tom tápou. Problémy jim dělá především matematika, protože každá škola, každý učitel může mít jiné metody výuky a samozřejmě i hodnocení. To však vede k rozepřím mezi kantory a rodiči.

Učiteli se nelíbil postup řešení

Matematika je od pradávna nazývána královnou věd. Tento předmět žáci buď milují, nebo nenávidí. Její velkou výhodou je, že oproti ostatním předmětům je ve všech zemích po celém světě stejná. Přesto ale působí mnoha žákům problémy. A moc k tomu nepřidávají ani učitelé, kteří neuznávají jiné řešení úloh než to, které žáky učí a které je pro ně to jediné správné.

Přesně takového kantora má i dítě ženy, jež na svém twitterovém profilu zveřejnila fotografii slovní úlohy své dcery. Ta příklad vyřešila dle svého postupu a došla ke správnému výsledku. To však učiteli nestačilo. Červenou propiskou poškrtal jak její řešení, tak i výslednou odpověď. Poté napsal, jak má vše podle něj vypadat. Přestože jsou obě varianty správné, kantor si stojí za svým.

Rodiče by měli styl výuky respektovat

To matku velmi rozhořčilo, a právě proto se rozhodla světu ukázat písemnou úlohu. Pod příspěvkem se rychle objevilo mnoho komentářů. Většina lidí souzní s maminkou, někteří však naopak hájí učitelovo rozhodnutí. Podle nich by měli rodiče respektovat výuku, tudíž také kantorovo ohodnocení. Jak totiž píše i web MediumSeznam, některé školy již od klasického známkování opouští a preferují spíše slovní hodnocení a formu dopisu.

Zda bude žena učitelovo chování řešit přímo s ním, nebo půjde až za ředitelem školy, je již na jejím rozhodnutí. Měla by si ale vše pořádně rozmyslet, aby tak svému dítěti spíše neuškodila. Není ovšem jediná, která si prostřednictvím sociálních sítí stěžuje na školní systém. Na DámskémDeníku jsme již v minulosti psali o matce, která upozornila na úlohu, jež dostalo její dítě v první třídě, nebyla ji ovšem schopna vyřešit ani ona sama.

Co si o učitelově hodnocení myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články