Matka své dítě táhla na vodítku přes celé letiště. Místo, aby mu někdo pomohl, si to všichni jen natáčeli na telefon a smáli se

Přestože psychologové chápou, že rodiče chtějí mít své dítě neustále v bezpečí a pod kontrolou, vodítko podle nich není zrovna tím ideálním řešením.

Malý chlapec leží i Zdroj fotografie: Freepik
                   

V přeplněných letištních terminálech, kde pasažéři musí trávit spoustu času a nudí se, není nouze o přinejmenším velmi podivné situace. O jednu takovou se postarala i matka malého chlapce, která syna táhla po podlaze na speciálním vodítku jako psa. Video zachycující poněkud bizarní dvojici se stalo hitem internetu a velmi rychle zaznamenalo miliony sdílení. Některé lidi ale chování ženy pořádně pohoršilo.

Pasažéři si bizarní scénu natáčeli na mobily

Virální video, které zveřejnila na svém tiktokovém profilu Erika Shupe Hallová, vyvolalo mezi lidmi pořádné pozdvižení. Matku, která táhla malé dítě ve speciálním postroji přes letiště po zemi, si na mobilní telefony natáčela spousta pobavených cestujících. Nikdo ale nic neudělal, i když možná bylo dost těch, co měli pochybnosti o ženiných výchovných metodách.

Malý chlapec křičí

Cestující letadla museli snášet dětský křik po dobu 8 hodin: Rodiče syna nechali skákat po sedačkách, jako by nic

Lidé ve virtuálním světě se rozdělili na dva tábory. Jeden jednání matky chápe a neshledává na její výchově nic špatného, druhý jí však nemůže přijít na jméno. Jste snad matka, netahejte své dítě po špinavé podlaze,“ napsal jeden z diskutujících na sociálních sítích. „Chudák dítě, že má takovou matku,“ přidal se jiný. „To jsou ty biomatky, co neumějí normálně vychovávat děti,“ dodal další kritik.

Úkolem rodiče je naučit dítě pravidla

Objevila se ale i celá řada názorů, které s poněkud zvláštními výchovnými metodami matky souhlasí. „Lidé se pohoršují, protože nevědí, co znamená záchvat vzteku u batolete, kdy rodič nic nezmůže. Jako otec tří holčiček moc dobře vím, jaké to je,“ zastal se matky další z diskutujících. „Také jsem před spoustou let měl syna na vodítku a lidé mě odsuzovali. Nechápali, co znamená mít na starost malého uprchlíka,“ přidal se jiný.

@cacadoodledoo83

Leaving Cancun is tough … I feel ya buddy!

♬ Manic Monday – The Bangles

Rodiče teoreticky vědí, jak zajistit potomkovi bezpečí, ale realita je někdy zaskočí. Když však chtějí mít věci pod kontrolou, sahají po kontroverzních pomůckách, jako jsou speciální postroje. Psychologové z takového jednání ale nejsou nadšení. Podle nich sice možná jde o účinnou metodu, ale zbavuje dítě odpovědnosti za své jednání. „Podle mě je zacházení s dítětem jako se psem špatné. Úkolem rodiče je naučit dítě pravidlům,“ cituje expertku na rodičovství Susan Newmanovou server Parenting.

Co si myslíte o tom, jak matka s dítětem zachází?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články