Matka samoživitelka ukázala, v jakých otřesných podmínkách žije se svým postiženým synem

Mladá matka samoživitelka žije se svým postiženým synem v otřesných podmínkách. Jejich byt je kompletně zasažen plísní.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Životem zkoušená matka to nemá ani trochu jednoduché. Nejenže se s ní osud nemazlil a ona se musí starat o postiženého syna. Společně navíc žijí v obecním bytě, kde jsou otřesné podmínky.

Život v plísni

Plíseň není pro naše zdraví nic dobrého. Může způsobit celou řadu zdravotních problémů a pobyt v takovém prostředí nám rozhodně nic nepřidává. Co když ale nemáte jinou možnost a situace vám neumožňuje nic jiného než žít v bytě společně s plísní. Stejně jako jedna matka samoživitelka, která v takových podmínkách nežije sama, ale společně se svým postiženým synem.

Svěřila se, že plíseň mají v bytě úplně všude. Je v kuchyni i v koupelně a dokonce i v pokojích, kde ona i její syn spí, píše web Parenting. Na stěnách jsou tmavé skvrny. Jejich byt totiž sousedí s prázdným domem, kde se netopí.

V takových podmínkách žije s postiženým synem

Sedmadvacetiletá samoživitelka se stará o postiženého syna majícího mentální retardaci. Chlapec má poruchy řeči, zrakovou vadu a k tomu všemu je hyperaktivní. Trápí ho záchvaty, během kterých svou maminku kouše, škrábe nebo sám sebe bije do hlavy či mlátí do podlahy.

Jako by toho nebylo málo, protože péče o postižené dítě je sama o sobě dost náročná – a to jak psychicky, tak fyzicky – musí se mladá maminka potýkat ještě s problémem v podobě plesnivého bytu, píše web Uwaga. „Situace je dramatická, všechno tady plesniví. Strašně to smrdí a my to se synem vdechujeme,“ postěžovala si zoufalá žena.

Kvůli plísni jsou opakovaně nemocní

Plíseň může vyvolat řadu zdravotních potíží. I s nimi se dvojice potýká. Dle slov maminky samoživitelky je plíseň v bytě důvodem, proč jsou opakovaně nemocní. Žijí v zamořeném bytě, kde to páchne plísní a je tu strašné vlhko.

iZdroj fotografie: iStock

Žena už žádala o jiné bydlení. Nabídku sice dostala a na první pohled vypadala lákavě, ale návštěva samotného bytu byla jedna velká katastrofa. „Budova, kterou mi nabídli, vypadala velmi pěkně. Ale když jsem uviděla ten byt, ruce mi klesly. Podlahy byly zchátralé a kabely ze stěn vytrhané,“ popsala mladá maminka.

Musí čekat

Mladá žena starající se o svého postiženého syna si znovu podala žádost o nový byt. Byla ale umístěna na čekající listinu a podle místních úřadů zkrátka musí čekat, až se na ni dostane řada. Nikdo ale neví, jak dlouho to ještě bude trvat.

Bojovali jste někdy u sebe doma s plísní?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články