Matka se bála vrátit domů, a tak i s dětmi raději zůstala na ulici. Myslela si, že na ni přijde sociálka

Žena se svými dvěma dětmi pobývala na ulici, protože se bála vrátit do jejich bytu. Celá situace se zatím nevyvíjí vůbec dobře.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každá matka se snaží ze všech sil chránit své děti. Bohužel se mnoho žen stává oběťmi domácího násilí, což vede k tomu, že musí mnohdy učinit hrozné rozhodnutí, které jiní nepochopí. Stejně jako polská žena, jež se bála vrátit do svého bytu. Její důvod vás pravděpodobně zaskočí.

Bála se vrátit zpět do jejich bytu

Dobrovolníci z organizace pomáhající bezdomovcům našli matku s dvěma dětmi ve věku 6 a 8 let v kůlně na dřevo. Zdržovali se zde, protože se báli vrátit do svého bytu, kde dříve žili. Zde se totiž žena stala obětí domácího násilí. Manžel ji velmi týral, a to i před očima jejich synů, z nichž jednoho nutil, aby svou maminku také fyzicky napadal, což uvádí i web Uwaga. Dosud však nebyl zatčen, protože nástup do výkonu trestu stále odkládá.

Žena vysvětlila, že návrat do jejich bytu je pro ni velmi obtížný. Nenávidí to tam a cítí se tam opravdu špatně. Má zároveň velký strach. Její manžel zanechal byt v hrozném stavu, dokonce je zde i odpojená elektřina z důvodu velkých dluhů. A to rozhodně není vhodné bydlení pro malé děti. Matka se tam však vrátila, protože jí úřady hrozily odebráním synů, pokud by se dále zdržovali na ulici.

Děti jí byly nakonec odebrány

Matce bylo nařízeno byt uklidit, dostalo se jí velké pomoci ve formě uhlí k topení a příspěvkům na bydlení, dětem byly hrazeny obědy ve škole. I přesto však byli synové ženě odebráni. A to z důvodu dramaticky nevhodných podmínek k bydlení a výchově dětí. V bytě totiž netekla voda a nebylo zde žádné zázemí pro děti. Soud tedy urychleně vydal pokyn k jejich odebrání a umístění do pěstounské péče. Matka je však chce dostat zpět. Její příběh byl zdokumentován a zveřejněn na YouTube.

Zhrzená žena je ochotna udělat cokoli, aby jí byli synové vráceni. Slíbila, že bude spolupracovat s psychologem a centrem sociální péče. Dokonce požádala starostu o výměnu bytu. Snad se jí její přání vyplní, a ona tak bude moci mít své děti opět u sebe. Za její trápení může domácí násilí, kterým procházela. Stejně jako žena, která se právě z tohoto důvodu bojí, že přijde o děti, a jejíž příběh jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články