„Nemůžu se rozhodnout, kterou dceru léčit a kterou obětovat,“ povzdychuje si matka. Jen jedné z nich může zachránit život

Matka čelí příšernému rozhodování. Jen jedna z jejích dcer může dostat šanci na život, druhou musí obětovat.

Dvě malé holčičky, dvojčata i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Statečná matka vychovává své dvě postižené dcery úplně sama. Manžel ji opustil, když byly dívky malé, protože psychicky neunesl jejich zdravotní stav. Její rodiče jsou již mrtví a bratr, poslední příbuzný, tragicky zahynul. Se vším jí naštěstí pomáhá třináctiletý syn. Žena ale netuší, jak dlouho bude situaci ještě zvládat, jelikož stát nepřispěje na léčbu ani korunu, vše musí platit ze sbírek. Nyní navíc stojí před šíleným rozhodnutím.

Obě sestry jsou postižené

Těhotenství paní Jowity probíhalo dobře, vše ale zkomplikoval včas neodhalený a neléčený zánět močových cest. Kvůli němu se dvojčata narodila již ve 28. týdnu těhotenství. Obě dívky trpí mozkovou obrnou, skoliózou a zrakovými problémy, ale Dominika je na tom o něco lépe. Její sestra Agnieszka má k těmto diagnózám ještě několik dalších. Dle webu RMF trápí dívku ještě epilepsie, hydrocefalus a má za sebou několik operací srdce. Je zcela závislá na péči své matky.

Jejich matka byla ve vteřině odkázána sama na sebe. Nikdo jí neřekl, jak takto postižené děti vychovávat. Jak postupem času zjistila, na stát se ale rozhodně nemohla spolehnout. Na potřebné věci, jako je invalidní vozík a ostatní zdravotní pomůcky, přispívá pouze zčásti nebo vůbec. Bylo nutné tedy začít pořádat finanční sbírky, aby se dívkám dostalo alespoň nějaké odborné péče, která by jejich zdravotní stav zlepšila. Na svém facebookovém profilu žádají od občanů alespoň malé příspěvky.

Musí se rozhodnout, kterou dceru obětuje

Nyní ale stojí matka dvojčat před životním a velmi nepříjemným rozhodnutím. Skolióza u obou dívek se rapidně zhoršila, a pokud nepodstoupí nutnou operaci, zakřivení páteře jim rozdrtí orgány a zabije je. Díky dobrým lidem a všemožným dárcům byla vybrána částka, která postačí na operaci pouze jedné z dcer. Čas je ale tlačí, protože pokud se skolióza ještě zhorší, zákrok již nebude možné provést. „Nemůžu se rozhodnout, kterou dceru léčit a kterou obětovat,“ nechala se slyšet zdrcená matka.

Kochani ❣
Wraz z Nowym Rokiem zaczyna się okres rozliczeniowy z podatku dochodowego.

Bardzo wszystkich zachęcam do…

Zveřejnil(a) Dominika i Agnieszka Nowaczyk – Fundacja Dzieciom“ Zdążyć z Pomocą“ 2925 dne 

Na životě jsou ohroženy obě dívky, ale takové situace, kdy by se měla matka rozhodnout, kterému ze svých dětí dá šanci, by se rozhodně neměly stávat. Na DámskémDeníku jsme již dříve psali příběh ženy, která čelila závažnému rozhodnutí. Nakonec obětovala svůj život, aby tak zachránila vlastní nenarozené dítě. Statečnost těchto matek by měla vejít do povědomí široké veřejnosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články