Lucie se musela rozhodnout –⁠ buď přežije ona, nebo nenarozené dítě. Nakonec raději obětovala svůj život

Když zjistili, že spolu čekají dítě, byli těmi nejšťastnějšími lidmi na světě. Později však museli udělat rozhodnutí, které je zbavilo všech iluzí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jak se říká, život je jedna velká hra, kde míchá karty osud a lidé s nimi musejí umět hrát. Občas není vše tak, jak byste si přáli. Nic není zcela růžové. V životě jsou chvíle, kdy máte pocit, že už snad nemůže být hůř, ale také ty, kdy se svět zdá být úžasným místem. Víceméně jde o metaforickou rovnováhu, kterou člověk snad nemá šanci nikterak ovlivnit.

Vytoužený potomek

Příběh o dobrých časech, které se ale vmžiku změní, přináší redakci čtenářka Jana. Na začátku stáli dva mladí lidé, již se do sebe zamilovali. Lucka s Vítkem se potkali v kině, kde se omylem srazili při chůzi ve ztemnělém sálu. Z náhodného setkání přešli k několika dalším schůzkám, které vedli ke vzniku šťastného a spokojeného páru. Po roce vztahu se k sobě sestěhovali.

Jejich příběh zněl jako pohádka. Chyběl už jen pejsek a děti k tomu, aby spolu vytvořili dokonalou rodinu. Netrvalo dlouho a Lucka přišla s úžasnou zprávou. S Vítkem čekali vytouženého potomka. Oba dva se na roli rodičů velmi těšili a podle toho se také svědomitě připravovali. Lucka však začala již v prvních měsících těhotenství pociťovat silné bolesti hlavy.

Bolesti hlavy

Zpočátku jim nepřisuzovala velký význam a později je označila za nepříjemné vedlejší symptomy těhotenství. Intenzivní bolesti však neustávaly, ba naopak sílily. Již v obavách o zdraví své a svého dítěte se Lucka rozhodla navštívit lékaře. Ten jí po několika vyšetřeních sdělil zdrcující diagnózu. Bolesti neměly nic společného s těhotenstvím.

iZdroj fotografie: Pexels

Na ženině mozku byl identifikován rakovinný nádor, jenž se projevoval zmíněnými symptomy. Mladá matka byla postavena před těžké rozhodnutí. Buď mohla podstoupit ozařování a léčbu proti rakovině, nebo porodit zdravé dítě. Obojí dvojí nebylo možné. V tu chvíli se rozběhl závod s časem. Pro celou rodinu je stále těžké se s jejím rozhodnutím vyrovnat. Zemřela týden po porodu.

Jak byste se na ženině místě rozhodli vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články