„Jsem si jistá, že se moje matka převtělila do kočky,“ píše Agáta (31). Naznačila jí to už v několika situacích, které jinak nelze vysvětlit

Čtenářka si pořídila kočku. Po čase si uvědomila, že je to její převtělená matka. Má pro to hned několik jasných důkazů.

žena s kočkou i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Čtenářka se rozhodla podělit o své zvláštní zjištění. Myslí si, že se jí všichni vysmějí, ale ona je o svém tvrzení přesvědčená. Věří, že kočka, kterou si domů přinesla z útulku, je její převtělená zesnulá maminka. Usoudila tak dle chování zvířete, které je až příliš podobné tomu, co by dělala ženina matka. V dopise zaslaném do redakce DámskéhoDeníku některé situace popisuje.

Kočka ji upoutala svým pronikavým pohledem

Maminka jednatřicetileté Agáty zemřela před pěti lety. Dosud se s tím zcela nesmířila, ale bolest alespoň o trochu ustoupila. Čtyři roky po matčině smrti se odstěhovala z rodného domu, pronajala si malý byt ve vedlejším městě a pořídila si kočičku z útulku. Již při jejím výběru pocítila zvláštní spojení. Chtěla totiž původně malé černé kotě, nakonec si ale domů odnesla pětiletou mourovatou kočku.

„Její pohled mě ihned zaujal. Koukala na mě tak upřeně,“ vzpomíná na první setkání se svou kočkou Mínou paní Agáta V. Po čase společného soužití si začala všímat různých situací, které jí připomínaly její vlastní mámu. „Hrozně ráda četla, milovala anglickou poezii, já k ní ale moc netíhla, pár knih jsem si však schovala,“ píše v dopise zaslaném do redakce DámskéhoDeníku čtenářka.

Když měla jednou vytaženy všechny knihy na stole, aby si nějakou vybrala, Mína si ihned sedla na matčinu nejoblíbenější knihu. „Dala jsem tedy této poezii šanci, když číča viděla, jak se mi básně líbí, vypadala spokojeně,“ píše dále žena.

Kočka jí dala již několik jasných znamení

Podobný okamžik přišel, když si čtenářka v televizi pustila film s Oldřichem Novým, toho její matka milovala. „Jakmile Mína uslyšela jeho hlas, přiběhla z vedlejšího pokoje, sedla si na stolek a celou dobu se na film koukala a spokojeně vrněla,“ popisuje dále paní Agáta. A poslední jasné znamení bylo, když si žena domů přivedla známost. V tu chvíli kočka vyběhla z ložnice a celou dobu na muže prskala. Paní Agáta si tak uvědomila, že ji jen převtělená maminka chrání před nešťastným vztahem. Jak se totiž později ukázalo, dotyčný byl gambler.

„Svěřila jsem se s tím kamarádce, která věří na posmrtný život, ta mé tvrzení podporuje,“ píše dále v dopise čtenářka. „I když se mi většina lidí vysměje, já jsem si jistá. Mína je prostě moje máma a je tady, aby mě chránila,“ končí svůj dopis paní Agáta. Přestože se to může zdát jako hloupost, možná přeci jen existuje něco mezi nebem a zemí. Již dříve jsme na DámskémDeníku psali o chlapci, který si pamatuje, kým byl v minulém životě.

Co si o jejím tvrzení myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články