Sprostě zneužil fotografii mladé maminky k vytvoření obřího virálního hoaxu. Všichni ji teď pokládají za „sběratelku alimentů“, protože má podle něj 14 dětí se 14 různými muži

Obrázek ženy s novorozencem ukradl internetový podvodník, jenž jej umístil do podvodného článku. Hoax o tom, že měla 14 dětí se 14 muži, se rozšířil raketovou rychlostí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Falešná zpráva koluje internetem už šest let a žije si svým vlastním životem. Je o ženě, která má být zapsána do Guinessovy knihy rekordů za to, že porodila 14 dětí, z nichž každé má mít jiného otce. Navíc to prý dělala kvůli alimentům. Tento hoax doprovázela fotka ženy s novorozeným miminkem a hrdým tatínkem. Fotografie ale byla ukradena mladé mamince z Connecticutu a připravila jí pekelné chvíle. Navzdory tomu, že se žena ihned bránila, hoax se nekontrolovatelně šíří dál.

Žena z obrázku se stala terčem internetového zla

Když se tehdy jedenadvacetileté ženě Kareně Bennet z amerického státu Connecticut narodilo její první miminko s o pár let starším partnerem, oba byli neskutečně šťastní. O pár dní později ale přišel obrovský šok. Kdosi totiž na facebookovou stránku Kareny nasdílel falešný článek o tom, že jakási matka porodila čtrnáct ratolestí, které počala každé s jiným otcem, což měla činit kvůli alimentům. Tento text byl doprovozen právě její fotografií s miminkem.

Jedním z prvních webů, které zveřejnily lživý příběh, je satirický magazín World News Daily Report

Lživý článek se rozšířil obrovskou rychlostí a začal nabírat statisíce a miliony čtenářů. Někteří z nich text komentovali, a to ne právě v pozitivním duchu. Jak napsal internetový magazín Detroit Free Press, který na podvod upozornila její rodina, komentáře zahrnují široké spektrum urážek a kritiky vůči Kareně. Tu jejich autoři mimo jiné označují za línou a poukazují na její nadváhu i na snědou pleť jejího přítele na fotografii.

To, co se děje, je nechutné!“ právem se rozčilovala Karenina osmdesátiletá babička Pauline Rindos při telefonátu s redaktorem Detroit Free Press. „Děláte si ze mě legraci? Od 10 hodin je ta holka úplně bez sebe. Mně je 80 let a vytočilo mě to také,“ dodala stará žena.

Příběh s různými jmény a pokaždé falešný

Poprvé se zmíněný hoax objevil na webové stránce Infamous Tribune a stejný článek zveřejnil také World Daily News Report. Hovoří se v něm o ženě staré 36 let, která porodila své 14. dítě v univerzitní nemocnici v Detroitu. Zatímco v původních verzích textu se matka měla jmenovat Anita Sullivan, efektem tiché pošty se z ní časem stala Marie Leclerc.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Karena Bennet
Miminko svou matku nechtíc velmi nešťastným způsobem proslavilo po celém internetu

V textu se píše: „Jsem nesmírně hrdá na to, že se mi podařilo překonat rekord. Moje matka mi vždycky říkala, že jsem líná a bezcenná a že nikdy v životě ničeho nedosáhnu, nyní jsem všem dokázala, že se mýlí.“ A údajná citace pokračuje: „Dokázala jsem, že mohu dosáhnout všeho, co chci. Zvládla jsem něco, co nikdo přede mnou nedokázal.“

Ačkoliv Karena kontaktovala právníka za účelem řešení celé situace, není známo, jak to dopadlo. V každém případě se i po šesti letech tento hoax šíří nekontrolovatelně dál a dál prostřednictvím nejrůznějších bulvárních webových magazínů. Mladá žena se tak svého klidu nejspíše jen tak nedočká.

Jak byste reagovali, kdybyste našli svou fotku pod podvodným článkem?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
Události247.cz
Události247.cz
Putin má sám z jaderných zbraní strach. Bojí se oprávněně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost