Když matce volali ze školy, bála se, co se stalo její dceři. Ve skutečnosti ji ale učitelka sháněla kvůli kočce

Když si žena všimla zmeškaných hovorů ze školy, bála se o své děti. Nakonec zjistila, že zdrojem problémů je nezbedný kocour.

Kotě si hraje i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Každý člověk, který má doma dítě, se jistě někdy obával nebo obává toho, že mu budou volat ze školy, protože má jeho potomek nějaký problém, ať už zdravotní, nebo kázeňský. Už jen jak se objeví, že volající je vedení vzdělávacího ústavu, rodičům se rozklepou kolena, rozbuší srdce a se strachem očekávají, co se vlastně stalo. V takové situaci se ocitla i mladá žena, která svůj zážitek sdílela na sociálních sítích.

Hovor ze školy často u rodičů vyvolává strach

Dokud byly moje děti malé, měla jsem je prakticky stále pod kontrolou. Jakmile začaly chodit do školky, pocit strachu, když mi volá ředitelka, zažívám pokaždé. Většinou se totiž stalo něco nepříjemného. Jednou se jednalo o zažívací potíže, podruhé informace o výskytu vší a nedávno šlo o hrozící nebezpečí spály. Naštěstí jsem zatím nemusela řešit žádné ubližování ostatním nebo rvačky. Něco takové totiž zažila žena, která dokonce na syna zavolala policii, o čemž jsme vás již informovali.

Spoustu rodičů však musí řešit právě i kázeňské problémy. V tomto případě jsou hovory s vedením školy velmi nepříjemné a pak je nutné se dostavit do ředitelny a potíže, které děti způsobily, intenzivně řešit. Často se však také stává, že se dítě zraní a je nutné jej odvézt k lékaři, proto učitelé rodičům volají s velkou naléhavostí. Jak se však na svém tiktokovém účtu nedávno svěřila jedna žena, ze školy mohou volat nejen kvůli dětem, ale překvapivě i kvůli zvířecím mazlíčkům.

Nevolali kvůli dítěti, ale problémovému kocourovi

Devětadvacetiletá Elaine Lawson žijící v Severním Irsku je maminkou čtyř dětí. Nejstaršímu je devět let, mladšímu osm, dalšímu sedm roků a nejmladší chlapec chodí do školky. Ta se nachází ve stejné budově jako škola, kterou navštěvují jeho starší sourozenci. Když si tedy matka jednoho dne všimla, že má na mobilu několik zmeškaných hovorů od vedení těchto institucí, zamrazilo ji. Bála se, že se něco mohlo jejím dětem stát. Když tedy okamžitě zavolala zpět, dozvěděla se, že se ve skutečnosti jedná o jejich kocoura jménem Pablo.

@elainelawson94 Pablos up to no good again 🥲🥲 #catsoftiktok #bestie #scottishtiktok #fyp #foryou #pablo #whitecat ♬ original sound – Elaine Lawson

Tento čtyřnohý chlupáč se stal součástí jejich rodiny před rokem a již od začátku to byl velký potížista. Zvíře všichni v okolí znají, protože často odchází z domu a tropí neplechu. Je zvyklý doprovázet děti ke škole, ovšem tentokrát překročil hranici pozemku a utábořil se na školním hřišti, které nechtěl opustit. Zaměstnanci ústavu tedy zavolali Elaine, aby si Pabla odnesla domů, protože ruší studenty při tělocviku. „Nemohli jsme ani dohrát fotbal,“ řekl jeden ze studentů. Od té chvíle žena intenzivně přemýšlí nad tím, jak kocoura udržet doma.

Co říkáte na tuto situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články