Matka ho kvůli vzhledu opustila hned po narození. Kdyby věděla, jak bude vypadat za 10 let, určitě by si to rozmyslela

Kdyby matka nyní viděla svého syna, kterého se před deseti lety vzdala kvůli jeho postižení, určitě by svého rozhodnutí litovala.

novorozeně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Matka by měla své dítě milovat takové, jaké je. Bohužel v mnoha případech tomu tak není. Některé ženy, které po porodu zjistí, že je jejich dítě odlišné, se jej raději vzdají. Později se může stát, že toho velmi litují, ale na to už je pozdě. Případ malého chlapce, který se narodil s viditelným postižením, zasáhl mnoho lidí. Jeho matka jej opustila ještě v porodnici. Kdyby ale věděla, jaký bude, jistě by si to rozmyslela.

Když matka uviděla jeho obličej, vzdala se ho

Život malého Rustama z Ruska nezačal vůbec slibně. Když jej matka po porodu spatřila, vzdala se ho. Nechala jej v porodnici a raději utekla. Chlapci totiž několik deformací zcela změnilo obličej, takže se od ostatních dětí odlišoval. Mnozí jej nazývali zrůdou. Navíc mu chyběla noha a část kyčle. Dle webu FadNews24 byl chlapeček první dva roky krmen hadičkou. Poté podstoupil několik plastických operací obličeje.

Když měl být Rustam převezen do dětského domova, všimla si jej žena, matka malé holčičky. Chlapec ji natolik zaujal a jeho příběh chytil za srdce, že se rozhodla jednat. Spolu se svým manželem požádali o adopci, která jim byla docela rychle schválena. A tak si mohli Rustama odvést domů. Dostali jakýsi manuál, ve kterém bylo popsáno, jaké lékaře musí chlapec navštěvovat a co jej ještě čeká s ohledem na jeho handicap.

Adoptivní matka dřela, aby byl syn jako ostatní

Žena byla odhodlaná z chlapce vychovat dobrého člověka, naučit ho chodit, aby mohl vést plnohodnotný život a dokázal to, co jeho vrstevníci. Byla to dřina, Rustam ze začátku nechtěl spolupracovat, ale nakonec snažení přineslo ovoce. Nezastavily ji ani negativní komentáře, které kolem sebe často slýchala. Lidé totiž dokáží být opravdu zlí a neempatičtí. Nenechala se ale odradit a synovy pokroky zveřejňuje na TikToku. Denně chlapce ujišťuje, že je dokonalý takový, jaký je.

@nika_evil_ #инвалидностьнеприговор #житьздорова #яхожу ♬ Stay at Home (Tt Special) – PATSYKI Z FRANEKA

Dnes již desetiletý Rustam ukazuje svou radost ze života a odvahu být sám sebou. Má svůj osobitý styl, vlasy si češe do zábavných účesů, čímž projevuje svou temperamentní osobnost. Kdyby jej nyní viděla jeho biologická matka, jistě by svého rozhodnutí vzdát se ho litovala. Stejně jako žena, která ihned po porodu opustila svou postiženou dceru, jejíž příběh jsme na DámskémDeníku již popisovali.

Co si myslíte o rozhodnutí biologické matky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články