Bezcitná matka se nezdráhá kopnout své 2leté dítě kvůli pláči. Záznam je jen pro silné povahy

Většina maminek by pro své děti udělala, co jim na očích vidí. Bohužel existují i takové, které svým ratolestem vědomě fyzicky či psychicky ubližují.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mít děti je dar. Bohužel ne všichni rodiče by děti mít měli. Někteří se k nim totiž chovají hrubě a trestají je fyzicky za jejich neposlušnost nebo vzdorování. V mnoha případech nejde jen o pouhé výchovné plácnutí, ale kruté rány, které malému tvorovi ubližují nejen po fyzické stránce, ale určitě utrpí také jeho psychika a trauma z dětství si takové dítě ponese do budoucna.

Video natočil kolemjdoucí

Náhodný kolemjdoucí byl svědkem děsivého chování matky, která bez studu kopala své dítě do boku. Podle očitého svědka události bylo děťátko mrzuté a také plačtivé. To matku pravděpodobně naštvalo. Když proto dítě leží na schodech a hlasitě řve, matka do něj bez milosti kopla. Psychicky nevyrovnaná matka neježe kopala do malého tělíčka, ale navíc také zoufale křičela, aby dítě přestalo brečet.

iZdroj fotografie: Pixabay

Tento příběh se odehrál v blíže neidentifikovaném městě v Číně a nebylo ani jasné, zda šlo opravdu o biologickou matku dítěte. Hovořilo se také o tom, že šlo o nevlastní matku. V každém případě bylo chování ženy vůči malému dítěti nepřípustné. Bohužel se podobné případy stávají také u nás. Děti jsou často obětmi domácího násilí. Většina takových situací se však odehrává za zavřenými dveřmi a okolí o nich dlouho nic netuší.

Týrání dětí je nepřijatelné

Úmyslné násilné chování dospělé osoby na dítěti je vždy týráním. Jde o nenáhodné, vědomé i nevědomé jednání dospělé osoby, nejčastěji rodiče. Fyzické týrání většinou vyjde najevo dříve, protože se u dítěte často objevují modřiny, škrábance nebo například spáleniny. Dítěti pochopitelně útoky způsobují nejen bolest, ale také strach. Ty ostatně způsobují i fyzické tresty, které jsou v České republice bohužel ještě chráněné zákonem. Ve většině zemí EU jsou již zakázané.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dítěti pochopitelně může velmi ublížit také psychické týrání, které je navíc ještě hůře rozpoznatelné, jelikož není vidět na těle. Jde o zesměšňování, kritizování, ponižování nebo terorizování. Za psychické týrání se považuje i to, když dítě vidí fyzické násilí mezi dospělými. Psychicky týrané děti jsou často pasivní, mohou mít opožděný vývoj, zkratkovité chování, velmi nízké sebevědomí a nepřiměřenou reakci na bolest. Navíc si chovají nejistotu ve vztazích k druhým a inklinují k různým závislostem.

Jak byste trestali násilí na dětech?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články