Viktorie, mladá maminka, je znechucená z lidí. Byla v kině s postiženým synem a oba byli tak poníženi, že museli odejít

Maminka malého hocha nemůže přestat myslet na nepříjemnou situaci, do které se dostala při návštěvě kina. Necitlivost některých lidí ji snad nikdy nepřestane překvapovat.

postižený syn i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když se lidé rozhodnou počít dítě, obvykle si vše okolo rodičovství idealizují. Těší se na miminko, chystají výbavičku a žádné problémy si nepřipouští. Bohužel se někdy stane, že i přes moderní lékařská vyšetření se neodhalí nemoc nebo handicap u ještě nenarozeného dítěte. Část rodičů se tak musí smířit až po porodu s tím, že se budou celý život starat o dítě se speciálními potřebami. Maminka Viktorie má syna jménem Honzík, který má autismus, a nedávno s ním zažila velice nepříjemnou situaci.

Lidé nejsou vůbec ohleduplní

V dnešní době je velká část lidí neohleduplná a hledí si pouze svého. Chtějí se mít dobře a mít jisté výhody v životě. Jakmile se v jejich blízkosti objeví člověk, který je v něčem jiný, a tito lidé by se mu měli přizpůsobit, začnou dělat spíše potíže. Stejnou situaci zažila i maminka Viktorie (36 let), která šla se svým synem Honzíkem do kina, aby se podívali na novou pohádku. Viktorie ale velice brzy místo pohádky sledovala nepříjemné pohledy od ostatních lidí v sálu.

V kině nebyli dlouho

Když jsme dorazili do sálu, posadili jsme se na místo a vše bylo v pořádku. Jakmile začali promítat pohádku a Honzík si všiml, že hlavní hrdina slon umí létat, začal dokola opakovat, že slon je hrdina, protože umí létat. Od té chvíle jsem se jej snažila utišit, ale domluva s autistickým dítětem je někdy hodně obtížná. Po chvilce už se na nás začala dívat maminka, která seděla před námi, a vrhala na mě nepříjemné pohledy. Ihned jsem se jí omluvila a řekla, že Honzík je autista.“ Sdělila Viktorie při vyprávění toho, co se jí stalo.

V tu chvíli by asi každý čekal, že tato maminka, která seděla před nimi, pochopí, že to Viktorie nemá jednoduché, a projeví trochu ohleduplnosti a soucitu. Sama Viktorie ale netušila, co bude následovat. „Odpověď této ženy, která zde byla se svými dětmi, mě však velmi zaskočila. Řekla mi, že to není její problém a že nemám se svým synem chodit do kina, když neumí vydržet v klidu a potichu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Viktorie se cítila hodně špatně

Viktorie se od chvíle, kdy na ni promluvila druhá žena, cítila hodně špatně a věděla, že do konce pohádky zde se svým synem nevydrží. Její syn Honzík si toho na ní všiml a poté oba dva opustili sál. „Jakmile jsme vyšli na chodbu, Honzík se úplně zhroutil a svalil se na zem.“ Prozradila Viktorie a řekla, že do takových situací se dostávají velice často, protože lidé jsou neohleduplní, zato mají hodně nevyžádaných rad.

Cizí lidé jí dokonce říkají, jak by jejímu „zlobivému“ synovi prospělo, kdyby mu dala pár výchovných ran. Podle nich by to určitě hodně pomohlo a přestal by se takto chovat. Většina cizích lidí ale vůbec nebere v potaz, že by její dítě mohlo mít nějakou nemoc nebo handicap. I když jim to Honzíkova maminka řekne, i tak pokračují s mnoha dalšími radami, které Viktorie může jen vyslechnout a ignorovat.

Jak byste reagovali, kdybyste se dostali do stejné situace jako Viktorie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články