Dítě se utopilo v bazénu, i když byla jeho matka jen 2 metry od něj. Bezpečnostní kamery zachytily, že se koukala do telefonu

Matka si vyrazila se svými syny do bazénu a vzala si s sebou telefon. Kvůli tomu si nevšimla, že se její dítě začalo topit. Někteří lidé bez svého telefonu opravdu nevydrží ani chviličku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je vcelku běžné, že v dnešní době lidé neustále používají telefon. Díky němu jsou ve spojení s ostatními, pracují, zabaví se nebo si zde zapisují důležité věci. Na telefonu lze dělat mnoho činností a zařizovat s nimi různé věci. Pokud ale lidé dávají přednost telefonu v každé situaci, mohou se na něm stát závislí a ohrozit sebe nebo své okolí. Tato matka se vydala do bazénu se svými syny a jejich rodinný výlet nakonec dopadl fatálně.

Lidé by se měli naučit odkládat telefon

Na používání telefonu není nic špatného, ale lidé by se měli naučit, že v určitých chvílích je nutné dávat pozor a nevěnovat / nerozptylovat se tímto malým zařízením. Příkladem mohou být stále se opakující situace při řízení. Pokud se čas od času podíváte na jiné řidiče, můžete si u mnoha z nich všimnout, že v ruce drží telefon. To však není při této činnosti vůbec vhodné a ohrožují svůj život i životy ostatních lidí. Tato matka sice neohrozila sebe, ale na svou chybu do konce života určitě nezapomene.

Matka se vydala se syny do bazénu

Hezké rodinné odpoledne začínalo vcelku normálně a matka společně se svými syny se vydala do bazénu. Na toto místo si ale vzala telefon a o své děti se příliš nezajímala. Její synové byli v části pro děti, kde jim nehrozilo žádné nebezpečí, v jednu chvíli se ale jeden její syn přesunul do části pro dospělé, kde byla větší hloubka a on nedosáhl na dno. Začal se topit, ale jeho matka ani někdo jiný si toho nevšiml.

Bezohlednost matky a nezájem o děti

I přesto, že si žena pravděpodobně myslela, že její synové jsou v dětské části v bezpečí a nic se jim nestane, nedávala na ně vůbec pozor. Ve chvíli, kdy se její syn začal topit, byla dokonce na telefonu a otočená zády ke svému dítěti. Stačilo by pouhé ohlédnutí, aby zkontrolovala situaci, ale ani to se nestalo. Jakmile telefon uložila, vyrazila na druhou stranu bazénu. Celou situaci zachytily bezpečnostní kamery a video se později začalo šířit po internetu jako varování pro ostatní rodiče.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Celá situace se vyšetřuje

Dítě bylo později nalezeno mrtvé v bazéně a tragickou událost začala vyšetřovat policie. Vedení bazénu toto místo uzavřelo, aby mohlo dojít k důkladnému vyšetřování. Policie se zajímá primárně o matku, která zanedbala péči, a také o to, proč na sobě dítě nemělo bezpečnostní vestu a kde se nacházel plavčík. Jelikož video vidělo už hodně lidí, rozpoutala se na sociálních sítích debata o tom, jak lidé riskují kvůli chytrým zařízením.

Jaký trest by si podle vás zasloužila matka zesnulého chlapce?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla