Po 63 letech našli matčinu tašku a nestačili se divit. Byla plná fotek a poznámek, které odhalily pravdu o celé její minulosti

Při opravách staré školní budovy našli dělníci zajímavý artefakt z minulého století, jehož obsah vypovídal o tom, jak lidé tehdy žili. Vrátit ho původní majitelce ale nebylo možné.

Ruka drží staré dopisy a fotografie i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rekonstrukce starých budov se mohou zvrtnout v zajímavé dobrodružství. Dělníci při nich totiž občas narazí na relikvie, které je přenesou v čase daleko do minulosti. Nedávno se taková událost odehrála v jedné ze starých škol v texaském Houstonu. Pod podlahou byla ukrytá dámská kabelka. Na tom by nebylo nic extra výjimečného, kdyby nešlo o tašku, která se ztratila před třiašedesáti lety, a její obsah neodhalil pravdu o minulosti její majitelky.

Zajímavým artefaktem byl dívčin deníček

Budova staré školy procházela rozsáhlými úpravami, aby z ní mohlo vniknout komunitní centrum. Během prací našli dělníci pod podlahou kabelku, ve které bylo všechno potřebné, co dívky před šesti dekádami potřebovaly nosit u sebe. „Taška byla plná. Byly v ní 50 až 70 let staré fotografie, pilníček, kapesníčky, tužky a sešit, kalendář z roku 1959, peněženka a něco jako deníček, který si psala jeho majitelka,“ cituje web SpectrumNews Richarda Lewise z historické společnosti.

zlaté mince pod podlahou

Při rekonstrukci kuchyně objevili v podlaze poklad. Ukryté předměty měly obrovskou finanční i historickou hodnotu

V kabelce byl i doklad, který odhaloval, že patřila Beverly Williamsové, která se narodila v roce 1945 v Harris County. Pravděpodobně nejzajímavější byl právě deník, který si psala. „Představte si ho jako dnešní Facebook, kde lidé sdílí pocity, myšlenky, fotografie i radostné události. Psala v deníku o svém milostném životě, s kým se rozešla, a další věci, které se jí v životě odehrávaly,“ dodal Lewis.

Kabelku se nepodařilo majitelce vrátit

Pokus o navrácení kabelky její majitelce ale nedopadl tak, jak si všichni přáli. Už ji nebylo možné doručit, protože podle webu MyModernMet Williamsová zemřela v sedmdesáti letech v září 2016. Historické společnosti se ale podařilo vypátrat její potomky, kterým následně byly staré artefakty předány. Díky nim se rodina dozvěděla spoustu zajímavých a dojemných detailů z mládí milované maminky.

Z kabelky ztracené v padesátých letech minulého století se stala překvapivá časová schránka. Nález byl dalším střípkem do mozaiky života zesnulé ženy. Když se o něm dozvěděla jedna z jejích dcer, dojetím se rozplakala. Prozradila také, že celé jméno matky bylo Andrea Beverly Williamsová. V roce 1963 se provdala za Williama Augusta Paula. Manželé spolu měli devět dětí, které v současné době žijí ve státech Texas a Kalifornie.

Purse Found from 1959 in League City School

UPDATE: Thanks to the local community, we have located the family of Beverly Williams. Stay tuned for an update later this week. Do you know Beverly? A purse was found inside the walls of the old League City School building while undergoing renovations to become the new City Of League City Government Community Center. Dating back to 1959, the name ‚Beverly Williams‘ is listed on many of the items inside the wallet. Check out this video to hear more about some of the items and photos found inside the purse that has been missing for more than 62 years. If you know Beverly, or someone in the Williams family, please reach out to us! League City Historical Society

Zveřejnil(a) Clear Creek ISD dne Úterý 4. října 2022

Co říkáte na zajímavý nález z minulého století?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články