Martin Zounar promluvil o vzácném postižení, se kterým se narodil. Když ho otec uviděl poprvé, na 4 dny zmizel

Český herec Martin Zounar se přiznal, že jako dítě trpěl vzácným onemocněním chodidel. Dnes byste na něm defekt nohou vůbec nepoznali.

Martin Zounar na křestu knihy i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Asi každý v České republice má ponětí o tom, kdo je Martin Zounar. Asi nejčastěji si ho spojujeme s rolí Boba Švarce ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde ztvárňuje jednu z hlavních postav. Mimo to je Martin Zounar také skvělým moderátorem, kterému nechybí vtip a smysl pro humor.

Co o něm ví už jen málokdo, je fakt, že se narodil se vzácným postižením končetin. Narodil se s vrozenou vadou, tzv. golfovou nohou, zmiňuje deník Blesk. Tomuto postižení se též přezdívá čertovo kopyto.

Jeho tatínek kvůli tomu utekl

Martin Zounar se narodil do rodiny lékařky a herce. Na svět přišel o maličko dříve a k tomu všemu ještě s postiženými nožičkami. Děti, které tímto postižením trpí, mají paty dopředu, vysvětluje web Praha rozhlas.

Oblíbený český herec mimo jiné přiznal i to, že jeho tatínek pohled na dítě se znetvořenýma nožičkama neunesl. Podle známého herce a moderátora se zděsil, že se mu narodil mrzák. Odešel a za rodinou se vrátil až za čtyři dny. Maminku, která si tehdy myslela, že už se nevrátí, políbil a řekl, že se do toho společně dají.

Defekt chodidel nakonec není poznat

Podle webu ČT 24 více než stovka dětí ročně přijde v České republice na svět s nejčastější vrozenou ortopedickou vadou dolních končetin. Golfová noha nebo též čertovo kopyto způsobuje vtočení jedné či obou končetin, kvůli kterému pak dětské nožičky vypadají jako háčky.

Martin Zounar iZdroj fotografie: Nextfoto

Na Martinovi byste tuhle vrozenou vadu nepoznali. Díky rodičům, kteří si s ním dali opravdu hodně práce, pravidelně s ním cvičili a kupovali mu speciální obuv, defekt chodidel nakonec není poznat, píše web Lifee. Právě i díky starostlivosti rodičů mohl Martin už v dospívání působit v seriálech Bylo nás pět nebo Chlapci a chlapi.

Je tváří neziskové organizace

Martin Zounar je ambasadorem neziskové společnosti Achilleus sdružující dospělé i děti mající tuto vývojovou vadu. Podle jeho slov je za tuto roli velmi vděčný a naplno si ji užívá. Známý český herec je rád, že může pomáhat podobným lidem, jako je on sám.

Věděli jste, že se známý herec narodil se vzácným postižením?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články