Někteří si myslí, že Štefan Margita využívá smrti Zagorové. Na veřejnosti vystupuje víc než kdy dřív

Poslední dobou se známý zpěvák objevuje na veřejnosti mnohem častěji, než u něj bylo zvykem. Některým lidem se nelíbí jeho sebelítost a sdílnost s médii.

zagorová a margita i Zdroj fotografie: Nexfoto
                   

Když člověk ztratí svou milovanou osobu, je to vždy velmi těžké. Každý se se smrtí blízkých vypořádává jinak. Někteří lidé potřebují být sami, v soukromí si uspořádat myšlenky a vypořádat se zármutkem bez cizí pomoci. Nechávají tomu čas a poté se pomalu vrací do společnosti. Jiní naopak musí být obklopeni známými a rodinou, aby se rozptýlili a žal je zcela nepohltil. Jsou i tací, kteří potřebují o zemřelé osobě mluvit, vzpomínat na to, jaká byla, a celkově se ze svého smutku vypovídat.

Zamilovaný pár Štefan a Hana

Zanedlouho tomu bude již půl roku, co zemřela úspěšná a oblíbená zpěvačka Hana Zagorová. Patřila k nejznámějším českým umělcům. Během své pěvecké kariéry se stala druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka v historii, protože získala devět Slavíků v řadě. Nazpívala přes 900 písní a za své umění získala mnoho cen a uznání. V roce 2014 byla uvedena do síně slávy hudebních cen Anděl. Byla dvakrát vdaná, jejím prvním manželem byl tanečník Vlastimil Harapes. Po rozvodu se provdala za Štefana Margitu.

Štefan Margita je operní pěvec, tenorista, jenž vystupoval v nejslavnějších operních domech světa. Mezi nejslavnější patří milánská La Scala, londýnská Královská opera v Covent Garden, newyorská Metropolitní opera, pařížská Národní opera v Bastille. Dále také zpíval v San Franciscu, Chicagu, Turíně, Madridu, Tokiu, Lyonu, Bruselu, Neapoli a Dallasu. V roce 2017 převzal z rukou prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy. V roce 2022 se stal vdovcem poté, co jej opustila jeho milovaná manželka.

Čtenáři kritizují jeho sdílnost s médii

Když Hana Zagorová zemřela, brzy po její smrti uspořádal Margita velký koncert v O2 aréně, kterým uctil její památku, a svěřil se, že rozhodně plánuje další. Obecně se Štefan po ztrátě své ženy nijak nestraní veřejnosti, ba naopak. Poskytuje rozhovory, otevřeně o Haně mluví, někdy prozrazuje i velmi intimní věci z jejich společného života. Na mnoho lidí to působí zvláštně až nevhodně.

Margita se svěřil, že urnu s popelem své zesnulé lásky má stále doma, protože se ještě necítí na to, aby ji uložil do hrobu. Podle něj by měla být doma stále s ním. Každé ráno posílá polibek směrem k urně. Dokonce si s Hanou povídá v její šatně a stále ji všude vidí. Jeho láska k ní je nekonečná, což dokazují i příspěvky na jeho instagramovém účtu. Často sdílí zpěvaččiny fotky, u kterých popisuje, jak moc mu chybí a jak na ni stále myslí.

Mnoho lidí jej ale odsuzuje za to, jak moc sdílí své a Hanino soukromí s médii. Někteří fanoušci ho kritizují za to, že kdyby měl k Zagorové alespoň trochu úcty, netahal by jejich intimnosti do bulváru. Nechápou, proč to Margita dělá, zda tak nutně potřebuje peníze? Jiní jeho sdílnost spíše přikládají tomu, že chce být všeobecně litován a utěšován svými fanoušky a čtenáři tisku. Dle nich je jeho sebelítost již za hranou.

Co si o jeho chování myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články