Bydlí s manželem spolu, ale přesto odděleně: „Každý máme jiné záliby. Přemýšlím, jestli má náš vztah vůbec smysl“

Čtenářka se v dopise svěřuje s trápením, které zažívá se svým manželem. Žádá o radu, co dál dělat. Nedávno mu přišla na nevěru.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Paní Eva se v dopise zaslaném do redakce svěřuje se svým trápením, které nyní zažívá, a zároveň žádá o radu, jak se se vším vypořádat. Neví totiž, co dál dělat. Svého manžela stále miluje, ale konečně si přiznala, že mají odlišné záliby a prakticky vedle sebe jen žijí. Přestože se nechce rozvádět, poslední dobou jí v hlavě straší myšlenka toho, že jim asi nic jiného nezbyde.

Idylické manželství zničilo nové zaměstnání

Dvaačtyřicetiletá paní Eva Vondrová poznala svého muže Patrika před mnoha lety v baru. Jiskra mezi nimi přeskočila téměř okamžitě, a tak nebylo divu, že se dali dohromady. Užívali si svou zamilovanost, cestovali, chodili s přáteli na zábavy a byli rádi, že se našli. Když dospěli, měli stálou práci a našetřené peníze. Rozhodli se tedy, že svůj vztah posunou o kus dále, a tak se vzali. Rok nato se jim narodilo první dítě, po třech letech k synovi přibyla ještě dcera. Byli velmi šťastní, avšak jen do doby, než Patrik změnil zaměstnání.

„Dostal nabídku na lepší pozici s mnohem vyšším platem, a proto bez váhání souhlasil,“ popisuje v dopise paní Vondrová. Přestože jí tehdy neřekl všechny podrobnosti, doufala, že se budou mít lépe. Její manžel však se změnou práce naprosto změnil i životní styl. Převládaly u něj noční směny nebo naprosto nepravidelná pracovní doba, takže se se svou manželkou doma prakticky nepotkávali. Ona chodila spát kolem desáté večer, on přišel domů třeba až po půlnoci. A absolutně nebral ohled na to, že jeho žena musí ráno brzy vstávat do práce.

Každý má už jiné zájmy a žijí prakticky odděleně

Pustil si televizi, dělal rámus, což paní Vondrovou samozřejmě vzbudilo. U puštěné televize nemohla spát, a jelikož se jejich syn už odstěhoval do jiného města, přesunula se do jeho pokoje, kde mohla v klidu spát. Tím se ale vše jen zhoršilo. Manžel za ní nikdy nepřišel, když šla za ním ona, aby se mohli přitulit a mít sex, vždy ji Patrik odmítl s tím, že je unavený, nebo ho bolí hlava. Paní Vondrová byla frustrovaná a nevěděla, co dělat. Když o tom s mužem mluvila, dokonce jí řekl, aby si našla milence.

Nedávno však přišla na důvod toho všeho. Při praní totiž na jeho košili objevila otisk rtěnky. Zjistila tedy, že má její muž milenku. Když se ho na to zeptala, vše samozřejmě zapřel. Začala tedy nad jejich vztahem přemýšlet. Došlo jí, že mají každý úplně jiné záliby, navíc mají oba někoho jiného, s kým tráví čas intimně. Ona si totiž také našla milence. Přestože svého muže stále miluje, neví, co dál dělat. „Rozvádět se nechci, ale dochází mi, že už si s Patrikem nemáme co říct,“ svěřuje se v dopise paní Vondrová.

„Nemám se komu svěřit a svou dceru s tím nechci zatěžovat. Stále bydlí doma, je už velká, a tak i ona musí vidět, že je něco v nepořádku. Co mám tedy dál dělat? Žít jako dosud, doma se přetvařovat a dělat, že je vše v pohodě? Nebo mám manželovi říct o svém milenci a zároveň i to, že vím, že i on někoho má? Přemýšlím, jestli má náš vztah vůbec smysl. Nevím, co dál dělat…“ žádá o rady paní Vondrová. Jistě se v podobné situaci ocitlo již mnoho z vás, kteří jí mohou poradit a svěřit se se svými zkušenostmi.

Co byste paní Evě poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články