Fotografie rodiny o 15 členech skrývala kruté tajemství. Několik let po jejím vyfocení se rodině obrátil život vzhůru nohama

Série fascinujících snímků neobvykle velké rodiny spoustu let poté, kdy byla pořízena, obletěla internet. Díky tomu se přihlásili potomci rodiny a vyprávěli její příběh.

i Zdroj fotografie: Irena Solodchenko / Creative Commons / CC BY-SA
i Zdroj fotografie: Public Domain
i Zdroj fotografie: Public Domain
i Zdroj fotografie: Public Domain
i Zdroj fotografie: Public Domain
i Zdroj fotografie: Public Domain
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Spousta lidí sní o velké a početné rodině. Manželům Noonanovým z městečka Lawrence ve státě  Massachusetts se tento sen vyplnil. Pár spolu v roce 1920 vychovával 13 dětí, což byl i na tehdejší dobu dost unikátní počet. Dvacátá léta byla ve Spojených státech elektrizujícím obdobím, které patřilo jazzu, prohibici i gangsterům. Avšak trend velkých rodin byl tehdy na ústupu.

Velká rodina budila pozornost

Nebylo neobvyklé, že tehdy měly manželské páry třeba 6 dětí, i když podle statistických dat to průměrně bylo 2,5 potomka na jednu rodinu. Noonanovi tedy byli zajímavým unikátem. I proto se stali jakousi senzací a jejich popularita ještě vzrostla poté, co jejich běžný život zachytila na řadě snímků fotoreportérka Leslie Jonesová z listu Boston Herald.

Na nostalgických fotografiích je irský přistěhovalec a majitel hospody Maurice Noonan se svou ženou Mabel a jejich 13 dětmi v nejrůznějších každodenních situacích. Například, jak čistí spousty párů bot, jak se dokážou vměstnat do automobilu nebo pod deštník, či celá rodina stojí před domem v Lawrence. Před objektivem fotoaparátu pózují oba manželé, 10 dívek, 2 chlapci a malý kojenec, jehož pohlaví není známé.

Na výchovu dětí zůstal otec sám

Fascinující fotografie zachycují alespoň útržek života lidí před více než 100 lety, ale zároveň ukazují, jak silná byla soudržnost tehdejších rodin. Když šťastně vypadající Noonanovi pořizovali jedinečné snímky, vůbec netušili, že společně prožijí už jenom pár let. Matka a nejmladší sourozenec totiž 4 roky poté zemřeli. Tragédie zasáhla celou rodinu, Maurice zůstal na výchovu 12 dětí úplně sám.

iZdroj fotografie: Public Domain

O několik desítek let později, když byly fotografie zveřejněny na internetu, se k nim přihlásila vnoučata Maurice a Mabel. Maralyn Manningová je dcerou jedné z dívek na fotografii, John Noonan synem jednoho z chlapců. Vyprávěli o dědečkově těžké situaci, v níž se po smrti manželky ocitl. Nakonec to však dobře zvládl a při výchově svých dětí odvedl kus skvělé práce.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie

Jak velká je vaše rodina?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství