Žárlivý manžel doma nainstaloval kamery, aby měl ženu pod dohledem. Když jeho týrání vyvrcholilo, konečně sebrala odvahu odejít

Narcista manželku sledoval, nařizoval jí, s kým se bude stýkat, musela mu říkat, jak jej miluje, a nakonec ji zbil. Vyhrožoval sebevraždou. Soud ale vydal překvapivý verdikt.

 

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dlouhé 2 roky kontroloval žárlivý manžel každý aspekt života své manželky. Rozmístil po domě kamery, aby mohl svou ženu neustále sledovat, vyhrožoval jí a rozhodoval o tom, s kým se bude stýkat. Ve spánku ji napadal a osahával na prsou. U soudu se přiznal k tomu, že se vůči manželce dopouštěl nátlakového jednání a ovládal ji. Přesto se 51letý Michael Sean Martin z anglického města Tolvaddon v hrabství Cornwall vyhnul vězení.

Manželku chtěl mít neustále pod kontrolou

S manželkou Michelle měli vztah od roku 2014. O 3 roky později se vzali a v roce 2019 se žena přistěhovala do jeho domu. Právě to se stalo zlomovým bodem, kdy začal žárlivý manžel svou ženu ovládat. Nařizoval jí třeba, kdy půjde spát, vypínal elektřinu, aby nemohla používat svůj notebook, nebo se dívat na televizi. Vyhrožoval jí, že pokud se sejde se svými přáteli bez něj, podvede ji.  

Jeho paranoické chování se stupňovalo. Požadoval po své ženě, aby zůstala vzhůru a byla s ním, zatímco on večeřel, bez ohledu na to, jakou Michelle měla službu v nemocnici, kde pracovala. Musela manžela na veřejnosti držet za ruku, líbat jej a říkat mu, jak jej miluje. Svou ženu chtěl mít pořád pod kontrolou, neustále jí telefonoval a posílal SMS zprávy, dokonce ji také sledoval na Google mapách. Do domu nainstaloval kamery.

Zmlátil manželku i psa

S manželkou 51letý žárlivý manžel emocionálně manipuloval. Vyhrožoval jí sebevraždou a sebepoškozením, pokud jej nebude poslouchat. Podle žalobce projevoval narcistické chování a gaslighting. Se svou ženou manipuloval tak, až začala zpochybňovat svou vlastní paměť a úsudek. V klidu nemohla jít navštívit ani svého novorozeného vnuka do nemocnice. Celou dobu ji bombardoval zprávami, protože si myslel, že by se mohla setkat s jinými lidmi.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když v listopadu 2020 Michelle usnula na pohovce v županu, manžel ji osahával na prsou. Žena to uviděla na jedné z kamer instalovaných v domě. Usmíval se u toho. Později jí řekl, že to dělal už dříve, jen ona o tom neví. Poslední kapkou byl incident, který se odehrál před rokem. V šest ráno vtrhnul do ložnice a požadoval po spící manželce vyprat povlečení. Řekla, že to udělá, přesto ji i jejího psa muž zmlátil. Nakonec vyhledala pomoc, aby vztah ukončila.

Od soudu odešel s podmínkou

U soudu zaznělo, že jí manžel vyhrožoval sebevraždou, pokud jej opustí. Kvůli jeho chování zůstala Michelle citově otupělá a uzavřená. Podle soudu mužovo chování pramení z předchozího vztahu, kde byl podváděn. Uložil mu trest odnětí svobody v délce 41 týdnů s podmíněným odkladem na 24 měsíců, 10letý zákaz styku s Michelle a nařídil mu zaplatit jí odškodné 500 liber, tedy 14 500 korun. Musí také povinně absolvovat 30 dní v léčebně.

S jakou formou domácího násilí jste se setkali?

Zdroj: TheGuardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články