„Můj manžel tvrdil, že každý den chodí za matkou, a ona ho kryla. Pravda mě navždy změnila,“ píše Johana (40)

Šokující skutečnost se dozvěděla žena, která šla navštívit svou tchyni, k níž její manžel denně docházel.

smutná žena i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Partnerské vztahy bývají často velmi zapeklité a složité. A přestože se jeden z dvojice snaží dělat pro toho druhého vše, v mnoha případech se mu místo vděku dostane velkého ponížení. V takové situaci se ocitla čtenářka, která se se svým nepříjemným a zničujícím příběhem rozhodla podělit s ostatními, a to prostřednictvím dopisu, který zaslala do naší redakce.

Ze dne na den se změnil

Čtyřicetiletá Johana R. svého manžela Romana potkala až ve třiceti letech. Byla to láska na první pohled a jejich vztah jen vzkvétal. Zamilovanost z nich vyzařovala na každém rohu, užívali si každé společné chvilky, cestovali, smáli se a plnili si sny. Po několika letech se rozhodli vzít se a založit rodinu, což se jim brzy podařilo. Když budoucí rodiče navíc zjistili, že čekají dvojčata, byli štěstím bez sebe.

„Roman byl dokonalý partner, se vším mi pomáhal a pečoval o mě,“ vzpomíná paní Johana v dopise zaslaném do redakce DámskéhoDeníku. Jakmile se ale blížil její porod, své chování změnil. Byl odtažitější, navíc začal navštěvovat svou matku, která bydlela nedaleko. „Já ji neměla moc v oblibě, a tak jsem byla ráda, že tam nemusím s ním,“ svěřuje se dále čtenářka. Po porodu byly ale jeho návštěvy častější, a to tak, že tam byl každý den. „Přišel z práce, povečeřel a odešel za matkou. O děti se prakticky nezajímal,“ píše paní Johana.

Rozhodla se situaci vyřešit

Po pár měsících už toho na ni bylo moc, starost o dvojčata ji vyčerpávala, ale nedostávalo se jí pomoci. Jednou už se na manžela rozzlobila, že zanedbává rodinu kvůli matce, on jí ale tvrdil, že je nemocná, a tak jí musí pomáhat. Rozhodla se tedy jednat. „Když Roman zase odešel k matce, sbalila jsem děti do kočárku a vydala se k tchyni,“ vysvětluje čtenářka. Zazvonila, manželova matka jí otevřela až po 5 minutách. S vyděšeným výrazem jí chtěla zabouchnout dveře, ale paní Johana včas zakročila. „Bylo mi jasné, že se něco děje,“ vzpomíná čtenářka.

Vběhla dovnitř a na pohovce uviděla sedět manžela s mladou ženou a miminkem. Zatmělo se jí před očima, ale snažila se poslouchat manželovo vysvětlení. „Byla to Romanova milenka, která otěhotněla měsíc po mně. Nemohl ji prý nechat bez pomoci, navíc chtěl být otec všech svých dětí,“ popisuje zničující okamžiky paní Johana.

A jeho matka ho celou dobu kryla. Zachovala se stejně jako tchyně paní Adély, která svého syna v nevěře podporovala, jak jste se mohli dočíst v již na DámskémDeníku zveřejněném příběhu. „V tu chvíli jsem se otočila a odešla. Muž naše děti vídat nechce, platí jen alimenty, ale nezajímá se. Jsem teď jiná a již nikdy nebudu nikomu věřit,“ končí svůj dopis paní Johana.

Jak byste se v její situaci zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články