„Manžel vydělává 150 tisíc korun měsíčně, přesto doma třeme bídu s nouzí,“ zoufá si Johana (33). Bojí se, že má milenku

Z ničeho nic začal muž nutit rodinu k dramatickým úsporám. Odvolával se na to, že firma, ve které pracuje, se špatně vzpamatovává z krize a její osud je poněkud nejistý.

Žena se dohaduje s mužem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pokud jeden z manželů skvěle vydělává, může si rodina dovolit žít život, jaký jí na první pohled kdekdo závidí. Třeba bydlení v luxusní vile s bazénem, automobil prestižní značky nebo exkluzivní dovolenou čtyřikrát do roka. Není to ale pravidlem. „Manžel vydělává 150 tisíc korun měsíčně, ale žijeme nadmíru skromně. Nedovolí mně ani dětem skoro nic kupovat. Zajímá mě, co s těmi penězi dělá,“ napsala do redakce DámskéhoDeníku třiatřicetiletá Johana ze středních Čech.

Manžel hodně pracuje a dost vydělává

Se svým manželem se paní Johana seznámila během studií. Chodili spolu tři roky, a jakmile oba odpromovali, byla svatba. Později se jim narodili dva chlapečci. „Myslela jsem si, že jsme šťastná rodina, že máme všechno, po čem jsme toužili,“ vypráví čtenářka. Už od začátku byli mladí manželé zajištění. Nemuseli si brát hypotéky a zadlužovat se. „Zdědila jsem krásný dům po babičce, který jsme si sami zrekonstruovali, aby nám vyhovoval,“ dodala.

používání telefonu v postleli

Manželovi uprostřed noci zazvonil telefon z práce. „Napodruhé jsem to vzala a způsobilo to rozpad manželství, byla to milenka“

Zatímco ona byla s dětmi na mateřské a starala se o domácnost, manžel dělal kariéru. Už několik let pracuje jako manažer v nadnárodní firmě. „Má hodně práce a doma se příliš neohřeje, ale vydělává 150 tisíc měsíčně. Navíc doufá v povýšení do vyššího managementu, kde by si dramaticky polepšil. Zvykla jsem si, že doma moc není,“ uvedla paní Johana s tím, že donedávna svou absenci manžel rodině vynahrazoval drahými dovolenými a dárky.

Kam mizí peníze, se bojí zeptat

Jenže pak se všechno změnilo. Rodina musela začít žít velmi skromně. „Manžel mi řekl, že musíme šetřit, což mě docela překvapilo. Nějaké investice a úspory jsme měli. Jenže začal tvrdit, že firma na tom není dobře, že se nevzpamatovala z krize a budoucnost je velmi nejistá,“ popisuje paní Johana. V práci začal manžel trávit ještě víc času, ale rodina si hodně pohoršila. „Třeli jsme bídu s nouzí,“ podotkla čtenářka.

peněženka iZdroj fotografie: Freepik

Když šli spolu do obchodu, manžel ji nutil nakupovat jen zboží ve slevě. Několikrát se kvůli tomu pohádali, ale byl neoblomný. „Je to absurdní situace. Lámu si hlavu s tím, kam ty peníze dává. Na společných účtech totiž nejsou a já mám na domácnost jen pár korun. Napadlo mě, že má milenku. Možná jsem ale jen paranoidní. Každopádně se ho na to bojím zeptat, protože bych mohla slyšet odpověď, kterou slyšet nechci,“ svěřila se paní Johana s tím, že neví, co má dělat.

Jak byste se zachovali v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články