Máma samoživitelka ukázala, jak se dá na jídle ušetřit 50 000 Kč ročně. Podle ní stačí jen přemýšlet

Ve sklepě svého domu vybudovala kreativní žena jakýsi malý domácí supermarket. V nabídce jsou vlastnoručně vyrobené produkty i čerstvá zelenina a ovoce.

žena drží zavařovací sklenice i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Poměrně razantní zdražování potravin inspirovalo spoustu lidí k tomu, že začali kreativněji nahlížet na rodinné rozpočty a hledat úspory. Jednou z možností se ukázalo být vlastnoruční pěstování nejrůznějších plodin na zahradách, balkonech nebo okenních parapetech. Nejde jen o ovoce a zeleninu určenou k okamžité konzumaci, ale i ke zpracování. Jedna matka samoživitelka se toho zhostila velkolepě.

Díky domácí výrobě dost ušetří

Málo kupovaných dobrot se vyrovná domácímu kompotu nebo čalamádě. Své o tom ví Chelsea Lesleyová, která povýšila pěstování, zavařování a další konzervování ovoce a zeleniny na vyšší úroveň. Původně šlo o nutnost, která měla vést k úspoře financí, ale časem se z toho stal koníček. Podle portálu PositiveVibration v obchodech už žádné konzervy nekupuje. Podařilo se jí díky tomu ušetřit za jídlo asi 50 tisíc korun ročně.

Manželé se třemi dětmi přehodnotili svůj životní styl a teď ušetří přes 50 tisíc měsíčně. Svou cestu dokumentují

Matka samoživitelka si vybudovala neuvěřitelně rozsáhlou spižírnu, kterou by jí mohl závidět i nejeden supermarket. Na policích má naskládaných asi tisíc sklenic s nejrůznějšími pochoutkami, které sama připravila. Jde například o domácí sirupy, kompoty, džemy nebo nakládanou zeleninu. Vynalézavá žena ale zakonzervovala i nejrůznější saláty, kuřecí maso, dušené hovězí, ryby nebo třeba rajčatovou či kari omáčku.

Sklep připomíná malý supermarket

Hlavním cílem nápadité matky bylo zajistit, aby pro rodinu měla doma vždy dostatek jídla na celý rok. Podle webu HomeHacks se sklep v jejím domě přeměnil na domácí supermarket se vším všudy. Nejsou v něm jen zakonzervované potraviny, ale i čerstvé nebo sušené ovoce, zelenina či bylinky. Původně byly sklenice ledabyle uložené v policích, později ale musela Chelsea dokonce vytvořit skladovací systém, aby věděla, kde se co nachází.

Ve sklepě má také chladicí box pro skladování produktů, které je třeba uchovávat při nízkých teplotách. Kreativní matka si zkrátka dala záležet na tom, aby měla kdykoli k dispozici všechno, co její rodina potřebuje. Svůj jedinečný sklep Chelsea ukázala ve videu, které zveřejnil youtubový kanál LittleMountainRanch. Spousta lidí byla šokovaná tím, co se jí podařilo vybudovat.

Co říkáte na obrovskou spíž, kterou žena vybudovala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články