7letý Ríša zahrál legendární pecku od ACDC a uchvátil Martu Jandovou: „Chtěl bych se stát nejlepším kytaristou na světě.“

Sedmiletý školák oděný v rockerském stylu s velkou elektrickou kytarou v ruce vypadal roztomile. Když ale spustil, nenechala jeho výborná hra publikum chladným.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Oblíbené televizní soutěže nezřídka odhalí opravdový talent. Jedním z nich je i sedmiletý žák druhého ročníku základní školy Ríša Dobiášek. Když chlapec začal hrát na elektrickou kytaru jeden z největších rockových hitů, asi na vteřinu bylo v sále hrobové ticho. Porotcům i publiku spadla brada. Pak ale svým vystoupením strhnul úplně všechny. Navíc ho měl do detailu vyladěné.

Zaprášenou kytaru našel u babičky

Sedmiletý školák přijel do soutěže Česko Slovenko má talent z Blanska. K hraní na kytaru se dostal náhodou. „U babičky jsem našel zaprášenou starou kytaru v koutě a po večerech jsem na ni hrával,“ říká malý hudebník. Nejdřív začal s akustickou kytarou, později ji vystřídala elektrická. Zálibu Ríša našel v rockové muzice.

 „Když mi bylo pět, poslouchal jsem doma písničky od Deep Purple a jednou se mi tam omylem objevilo AC/DC a nakonec mě to začalo bavit,“ vzpomíná sedmiletý kytarista. Do soutěže ho doprovodila sestřička, máma s tátou, dvě babičky a prababička. Na pódium před porotu se postavil v rudých džínách a v černé kožené rockerské bundě, takzvaném křiváku.

Chtěl by být nejlepším kytaristou na světě

Malý chlapec s modrou elektrickou kytarou, která byla jen o málo menší než on sám, vypadal roztomile. Porotcům řekl, že na kytaru hraje dva roky. Jeden rok hrál na akustickou a pak na elektrickou. „Akustická je nuda. Jsi rocker a to musí pořádně řvát, viď,“ řekla mu porotkyně Marta Jandová. Chlapec souhlasil. Na vystoupení si připravil legendární hit AC/DC Highway to Hell. Jakmile zabrnkal na kytaru první tóny, bylo jasné, že půjde o strhující vystoupení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jeho malé prsty se mrštně pohybovaly po hmatníku nástroje, a i když to nebylo slyšet, bylo jasné, že si malý kytarista zpívá refrén. Vysloužil si obrovský potlesk publika. „Je vidět, že kvalita základních uměleckých škol se zlepšila,“ komentoval vystoupení porotce Jakub Prachař. Kdyby mu nebylo jen sedm let, chtěla by ho Marta Jandová do své kapely. A co by si malý muzikant přál? „Být nejlepším kytaristou na světě,“ dodal. Porota ho poslala do dalšího kola.

Souboje talentovaných soutěžících v úspěšné show Česko Slovensko má talent můžete sledovat v sobotu od 20:15 hodin na Primě.

Co říkáte na vystoupení malého kytaristy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články