Z malého pejska se nedobrovolně stal pirát. Kolemjdoucí ho našla v šílením stavu, jeho oko už mu nikdo nevrátí

Malý nemocný pejsek se týdny toulal v areálu opuštěné továrny. Zachránila jej dobrosrdečná žena, která se pak se světem podělila o jeho srdceryvný příběh.

i Zdroj fotografie: S vědomím Irina Skurlatova
                   

Na světě bohužel stále existují lidé, kteří si pořizují domácí mazlíčky jen pro zábavu. Jakmile zvíře potká nějaký zdravotní problém, nebo je jen omrzí, jednoduše se ho zbaví. Takovýto osud potkal i drobného psíka, jehož jeho zachránkyně pojmenovala Pirát. Žena jej nalezla v opuštěném průmyslovém areálu a ihned věděla, že se o jeho příběh musí podělit s lidmi na sociálních sítích. Pejsek za svůj krátký život zažil mnoho trápení.

Majitelé nechtěli mít starost navíc

Byl to mladý a roztomilý psík, rodina si jej dost možná koupila na přání nějakého z dětí. Nic jej netrápilo a rád dováděl venku na zahradě. Vše se změnilo s příchodem zdravotních problémů. Psí plemena, jako je pekinéz, často trpí očními problémy. Kožní řasa, kterou mají psi této rasy poblíž nosu, může začít dráždit rohovku oka. Pes začne slzet a na rohovce mohou vzniknout velmi vážné rohovkové vředy. Léčba je nákladná a složitá.

Drobný pejsek potřeboval co nejdříve plastickou operaci kožní řasy. Majitelé jeho slzení zlehčovali, do očí mu kapali různé kapky a operaci při představě finančních nákladů odkládali. Chtěli psa, který jim bude dělat společnost, a ne přidělávat problémy. Rozhodli se ho proto zbavit a vyhodili mazlíčka na ulici.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pejsek se o sebe musel postarat sám

A tak se malé štěně ocitlo v průmyslovém areálu na okraji města. Bylo opuštěné, hladové, a navíc těžce nemocné. Představte si to utrpení, když se zvířeti neustále zabodávaly chlupy do povrchu oka. Pes pomalu přestával vidět a začal být lhostejný ke svému okolí. Sám už určitě ani nedoufal, že si ho někdo všimne, ale naštěstí o něm kolemjdoucí řekli Irině Skurlatové, která se jej rozhodla vysvobodit.

Zvíře se povedlo zachránit

Irina se pomoci zvířatům z ulice věnuje už dlouho. Osudy opuštěných mazlíčků sdílí na svém Instagramu často, ale příběh malého pejska se jí obzvláště dotknul. Lidé jí na účet posílají peníze, aby mohla financovat i zdravotní péči těchto jedinců. Věděla, že i toto štěně bude potřebovat co nejrychleji navštívit veterináře, a proto na nic nečekala a vyrazila s vyhublým psem do města.

Lidé se složili na operaci

Krátce po tom, co Irina sdílela příběh malého pejska, jí na účet začaly chodit příspěvky dobrosrdečných sledujících, kteří se takto chtěli složit na operaci pro zachráněné zvíře. Veterinář už nedokázal nemocné oko zachránit, a proto místo plastické operace muselo dojít k odstranění jednoho oka. Tak pejsek získal své jméno Pirát. Po operaci se mu velmi ulevilo a konečně mohl klidně spát. Irina mezitím řešila, co s ním bude dál.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nakonec měl jeho příběh dobrý konec

Příběh Piráta má naštěstí dobrý konec. Irině se díky síle sociálních sítí povedlo pro psíka najít adoptivní rodinu, která se ho s nadšením a láskou ujala. Nyní může zase vesele dovádět s dětmi a být si jistý, že tato rodina jej nikdy neopustí. Irině se hned poté, co sdílela Pirátův příběh, ozvaly tisíce lidí s tím, že by se o pejska dokázali postarat, jen aby chudáček našel nový domov. Dobří lidé evidentně stále existují.

Co říkáte na to, jak se zachovala původní rodina?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám