Magické schopnosti Heleny Růžičkové: Pro věštbu si k ní chodily i známé celebrity, předpověděla si i vlastní smrt

Osobitá komediální herečka se blýskla v řadě snímků, jež patří k perlám české kinematografie. Skvěle si ale vedla i na tajemném poli ezoteriky a věštectví.

Helena Růžičková i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

Legendární herečka Helena Růžičková († 67) zazářila v řadě komediálních snímků, které baví celé generace diváků. Nezapomenutelná je její role Škopkové v trilogii Slunce, seno nebo Heduš ze série o rodině Homolkových. Vyjma nesporného hereckého talentu ale měla také magické schopnosti a nadání pro ezoteriku. Uměla předpovídat budoucnost tak přesně, že její věštecké umění využívala i celá řada kolegů ze šoubyznysu. Nepřehlédnutelná herečka si dokonce předpověděla vlastní smrt.

Korpulentní postava ji netrápila

S herectvím začala koketovat už jako dítě. Od tří let chodila do baletní školy, ve čtyřech vstoupila na divadelní prkna i do světa filmu, když se objevila ve filmu Babička. Vystudovala vyšší zdravotnickou školu a na DAMU ji nevzali. Přesto se v oboru nakonec dokázala postupně prosadit. Baletní střevíce definitivně pověsila na hřebík, když začala výrazně přibírat na váze. Vrásky z toho prý ale neměla. Naopak. Zejména v komediálních rolích dokázala svoji korpulentní postavu i ostrou výřečnost skvěle prodat.

Uchýlila se zejména k filmu, protože divadlo měla zapovězené, když se během opileckého výstupu navážela do komunistů. Bravurně se zhostila rolí ve snímcích, které patří k pokladům české kinematografie. Zahrála si princeznu v ikonické pohádce Tři oříšky pro Popelku a čarodějnici ve snímku O princezně Jasněnce a létajícím ševci, excelovala v komediích Což takhle dát si špenát, Dívka na koštěti nebo Pane, vy jste vdova!. Kritikou oceňovanou a prý i životní rolí byla její kuchařka Anna Urbanová ve válečném seriálu Vlak dětství a naděje.

Herečka si předpověděla vlastní smrt

Úspěšná nebyla Růžičková jenom ve filmu. Prorazila i ve světě ezoteriky a věštění. Byla v tom úspěšná do té míry, že za ní chodily i celebrity, aby jim pomohla nahlédnout do budoucnosti. Zpěvačce Haně Zagorové předpověděla setkání s osudovou láskou operním pěvcem Štefanem Margitou. Herečce Yvettě Blanarovičové zase z kávové sedliny vyvěštila syna a podle serveru OnlyU předpověděla i sebevraždu zpěvačky Ivety Bartošové.

Zveřejnil(a) Helena Růžičková dne Středa 18. srpna 2021

Děsivé je, že rázná herečka měla přesnou představu i o vlastním osudu. Předpověděla totiž svou smrt. Věděla, že onemocní rakovinou, se kterou bude neúnavně bojovat, ale nepodaří se jí nad nemocí zvítězit. Přestože se zdálo, že zákeřná choroba je na ústupu, organismus herečky byl natolik oslabený chemoterapiemi a ozařováním, že zemřela 4. ledna 2004 v plzeňské fakultní nemocnici na selhání ledvin.

Jaké zkušenosti máte s ezoterikou?

Zdroj: Extra, OnlyU
Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články