Video: Chtěli ukrást bankomat, ale doplatili na svou hloupost. Úplně jako scénka z Pata a Mata

Dva lupiči se pokusili ukrást bankomat. Šerif tamní policie zveřejnil video, které pobavilo celý internet.

Výběr z bankomatu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý ví, že krást se nevyplácí. Moderní doba však přinesla nevídané možnosti, jak zločiny některých osob sledovat z první řady. Vynález kamerového systému a jeho rozšíření do většiny měst tak mnohdy přináší uživatelům sociálních sítí a divákům u televizních obrazovek úžasnou podívanou, která pobaví celou rodinu. O zábavu se tentokrát postarali tito dva zloději.

Strategický plán

V hlavní roli tohoto pokusu o krádež se ocitl vysokozdvižný vozík, s nímž měli dva muži vymyšlený geniální plán. Celé jejich počínání natočila bezpečnostní kamera, která je umístěna přímo nad místem, kde se pustili do nelehkého úkolu. Pokus o loupež se udál druhého srpna po šesté hodině ráno. Patrně strategicky tak, aby u bankomatu zrovna nikdo nebyl.

Zloději si vybrali jako svou oběť bankomat, který se nachází v kalifornském městě Sacramento ve Spojených státech amerických. Muži postavili svůj plán na dvou zásadních věcech. Terénním bílém pickupu a vysokozdvižném vozíku. Zejména starší generace si vybaví zábavný seriál Pat a Mat. Kamerový záznam následně připomíná jeden ze seriálových dílů.

O svůj lup přišli

Jeden z lupičů se chopil řízení vysokozdvižného vozíku. Prvním bodem plánu pravděpodobně bylo převrátit celý bankomat. To se zloději povedlo. Bankomat se převrátil dozadu a vzal s sebou všechny kabely, jimiž byl zespod připojen. Dalším krokem bylo naložení převráceného bankomatu na zadní rampu již zmíněného bílého pickupu, který byl zaparkován opodál.

Přemístění už stálo řidiče vysokozdvižného vozíku mnoho sil. Bylo potřeba několik pokusů, avšak nakonec se poštěstilo a oba zloději mohli odjet i se svou kořistí. Tu neměli ve svých spárech dlouho. Bankomat vypadl uprostřed silnice z rampy skoro hned poté, co auto nabralo patřičnou rychlost. Kamerový záběr zveřejnil tamní šerif. Mohl by pomoci s identifikací obou mužů, kteří navíc mají na svědomí ochromení dopravy.

Co říkáte na počínání nezkušených lupičů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články