Za pár korun koupila brož a prodala ji za 280 000 Kč. Zprvu netušila, že je vzácná

Žena neměla ani tušení o tom, že brož, kterou na trhu koupila za pár korun, má ve skutečnosti vysokou hodnotu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho lidí nemá ani tušení, že věc, kterou ukrývá ve sklepě, na půdě či ve skříni může mít ve skutečnosti neuvěřitelnou hodnotu. Někteří se o tom nikdy nedozví, jiní na to přijdou náhodou. Stejně jako žena, která díky videu, v němž uviděla podobný šperk, poznala, že ve skříni ukrývá opravdový skvost, který jí ve finále vynesl statisíce korun. Kdo ví, třeba i vy máte ve svém vlastnictví podobnou vzácnost.

Stříbrnou brož nechala ležet ve skříni dvacet let

Flora Steel, historička umění ze Spojeného království, koupila v roce 1988 na trhu viktoriánskou brož, za kterou zaplatila doslova pár korun.Brož jsem nosila asi pět let na zelené sametové klopě oblíbeného kabátu,“ cituje ženina slova web BBC. Když ale tento kousek oblečení i šperk vyšly z módy, odložila obě věci do svého šatníku, kde byly uloženy dlouhých dvacet let.

V loňském roce však zhlédla video o podobných viktoriánských špercích, které pocházely z dílny gotického architekta a designéra Williama Burgese, a nemohla uvěřit svým očím. Její stříbrná brož byla totiž velmi podobná těm ve videu, a tak ji rychle vytáhla ze skříně. Kontaktovala dražebníka sídlícího v Market Harborough a ten jí její domněnky, že se jedná o skutečnou vzácnost, potvrdil.

Nemohla uvěřit tomu, jaké štěstí ji potkalo

Jak dražitelé uvedli, jednalo se o jednu ze sady broží, jež byly vyrobeny jako dárek pro družičku na svatbu Burgesova přítele Johna Gibsona v roce 1864 s Caroline Bendyshe, praneteři admirála lorda Nelsona, jak uvádí i příspěvek na Twitteru. Tato nádherná stříbrná brož byla dokonce uvedena v reality show Antiques Roadshow.

Poté byla dána do dražby a vydražena za neuvěřitelných 280 tisíc korun, přitom ji její majitelka koupila za pouhých pár liber, jak uvádí i web Novinky. Z Flory se tak stala opravdu šťastná žena, která se rozhodla, že na bleších trzích a podobných bazarech bude nakupovat pravidelně. Třeba se jí znovu podaří koupit podobný skvost.

Zálibu v nakupování starožitností a cetek na bleších trzích nachází stále více lidí. Ne všem se ale podaří ukořistit něco zajímavého a vzácného. Takové štěstí však měla žena, která koupila prsten za pár stovek, o čemž jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali. Po letech jej však prodala za miliony.

Co si myslíte o nakupování na bleších trzích a na bazarech?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články