Psalo se 5. září 1986 a letadlo Pan Am Flight 73 přistálo v Karáčí. Letoun přiletěl z Bombaje a kdyby vše šlo podle plánu, odletěl by do Frankfurtu a dále do New Yorku.
Statečnost se objevila tváří v tvář strachu
O svůj život přišla, když vlastním tělem chránila malé děti. Neerja pochopitelně měla strach. Vždyť se dostala do situace, ve které se pravděpodobně většina z nás nikdy neocitne. Naštěstí. Musela čelit velkému tlaku, když si vybírala, zda ohrozí svůj život, aby chránila druhé. Nikdy nejistíme, co si Neerja během těch dlouhých hodin únosu myslela nebo co cítila. Víme však, že se rozhodla reagovat na činy teroristů s výjimečnou milostí, odvahou a drzostí.
Jen díky jejímu rychlému odhadu situace a odvaze bylo z 380 cestujících a členů posádky v letadle zabito jen 20 osob. Ostatních 360 lidí přežilo. Neerje bylo teprve 22 let, když si vybrala soucit nad zbabělostí a udělala to, co považovala za svou povinnost, až do samého konce. Její rodina utrpěla velkou ztrátu. Rodiče Rama a Harish Bhanot přišli o jedinou dceru. Na její památku založili společnost, která podporuje indické ženy čelící sociální nespravedlnosti. Její památka tak stále žije.