Letuška řekla, jakou největší chybu dělají Češi v letadle: „Přivádí nás to k šílenství,“ rozčiluje se

Každá národnost má svá specifika, i Češi v letadle. Na časté chyby upozornila letuška, která má možnost srovnání.

Paluba letadla i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Práce letušky se může zdát jako vzrušující. Aby také ne, je tak možné poznat opravdu velký kus planety a ještě za to dostat zaplaceno. A rozhodně to není málo. Plat stevardky se skládá z fixní částky a pohyblivé složky mzdy, která závisí na množství odlétaných hodin, popisuje web Letuškou. Práce s lidmi je ovšem vždy náročná a v letadle se tyto ženy a muži rozhodně nestarají pouze o komfort cestujících, ale dohlíží především na jejich bezpečí.

Náročnost profese

Letušky by měly být upravené, empatické a vždy s úsměvem. „Svou práci miluji a neměnila bych, ale někteří cestující si dělají, co chtějí. Připadám si pak jako v zoologické zahradě či ve školce,“ řekla slečna Kateřina z Prahy. A jakých nejčastějších chyb se dopouští čeští cestující? „Časté je posilnění alkoholem. Ať už na kuráž, což chápu, nebo jako oslava začátku dovolené. Někdy je to ovšem nepříjemné a jedinci mohou být i agresivní,“ popisuje Kateřina.

Na základě jejích zkušeností je ale nejhorší jiná skutečnost. „Každý má v letadle své místo. A minimálně v době vzletu a přistání, což jsou kritické momenty, je velmi důležité na svém sedadle sedět. V případě havárie to ulehčuje identifikaci. Z pohledu bezpečnosti je to opravdu na první příčce. Lidé ale často přesedávají a chtějí sedět jinde. To je zkrátka nepřípustné a Češi toto pravidlo porušují častěji než cestující jiných národností.“

Zapnutí bezpečnostního pásu v letadle iZdroj fotografie: Piqsels
Cestující často chtějí sedět na jiném sedadle, než jim bylo určeno.

Na co si dát v letadle pozor

S ohledem na délku letu mají i letušky nárok na odpočinek. DámskýDeník se svými čtenáři sdílel příspěvek letušky, která odtajnila tajnou chodbu v letadle, jež slouží právě k těmto účelům. I cestující by však měli dodržovat některé zásady. Web Reflex varuje před pitím vody z kohoutku v prostoru WC. Testy prokázaly, že obsahují mnohonásobně více bakterií, než je povoleno. Rovněž sklapovací stolečky, které slouží pro odložení předmětů, jsou plné bakterií, a není tak vhodné přímo na ně pokládat potraviny.

Jaké chování je pro vás v letadle nepřípustné?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články