Lékaři jí dávali jen 3 měsíce života: Dívce s hydrocefalem je nyní 29 let, ale je neustále odkázaná na péči rodičů

Podle lékařů se neměla dožít více než tří měsíců. Nyní má brazilská dívka s hydrocefalem 29 let, a přestože je odkázána na péči rodičů, stále žije.

hydrocefalus u miminka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mateřská láska je ten nejsilnější cit na světě. Je to zvláštní a speciální pouto mezi matkou a dítětem. Když se ženě narodí miminko, v tu chvíli pro ni obvykle neexistuje nic důležitějšího než péče o to maličké stvoření. Bohužel se stává, že na svět přijde postižené dítě, které potřebuje mnohonásobně větší starost. V těchto případech je zapotřebí matčina obrovská oddanost. O tom ví své i brazilská maminka, jež o svou dceru pečuje od narození již devětadvacet let.

Vše zkomplikovaly zarděnky v těhotenství

Adalgisa Soares Alves byla po zjištění svého těhotenství velmi šťastná. O dítě se s manželem snažili delší dobu, a tak když jí lékař potvrdil graviditu, byli nadšení. Velmi se na miminko těšili, začali pořizovat výbavičku a vybírali jména. Vše probíhalo hladce až do doby, kdy se žena nakazila zarděnkami. To je velmi vážné onemocnění už samo o sobě, natož v těhotenství. To vše velmi zkomplikovalo.

Když byla Adalgisa v osmém měsíci, uvědomila si, že je s nenarozeným dítětem něco v nepořádku. Začala pociťovat silné bolesti, a tak okamžitě navštívila lékaře. Ten při ultrazvukovém vyšetření zjistil, že její malá dcerka trpí hydrocefalem, který postihuje asi jedno z pěti set dětí. Jedná se o onemocnění, při němž dochází ke zvýšení objemu mozkomíšního moku v komorovém systému mozku, což obvykle způsobuje zvýšení nitrolebečního tlaku. U kojenců tak kvůli tomu dochází ke zvětšení obvodu hlavičky a zpomalení vývoje dítěte.

Svou dceru bezmezně miluje takovou, jaká je

Hydrocefalus se dá léčit, a to chirurgickým zákrokem zahrnujícím zavedení umělé mozkové píštěle, jež je určena k odvodu přebytečné tekutiny. Jakmile se tedy malá Graziely Alves Régrisová narodila, nasadili doktoři okamžitou léčbu, avšak její tělíčko ji odmítlo. Jelikož tlak tekutiny mohl poškodit části mozku odpovědné za udržování činnosti srdce a plic, a hrozila tak smrt, dávali lékaři malé Graziely pouhé tři měsíce života. Navzdory tomu je však dívka stále naživu a nyní je jí 29 let. Je sice slepá, nemůže mluvit ani chodit, ale podle matky cítí a slyší.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Adalgisa Soares Alves Alves (@adalgisasoaresalves)

„Povídáme si, usměje se. Doktoři říkají, že ničemu nerozumí, že nemá mozek, ale mně rozumí. Nic od ní neočekávám. Dávám jí jen to, co mohu dát, což je moje láska. Je to opravdu láska. Jiné slovo neexistuje. Miluji ji takovou, jaká je,“ svěřila se nyní 48letá Adalgisa. Celý život tak obětovala pro svou dceru. Musela opustit svou práci, aby se jí mohla naplno věnovat a pečovat o ni.

Graziely má opravdu křehký imunitní systém a vyžaduje neustálou pozornost. Péče o ni je velmi nákladná, a tak její matka pořádá sbírky finanční i věcné. Tato obětavá žena je vděčná nejen za pleny, kterých její dcera spotřebuje 30 balení za měsíc, ale i za jakékoli potraviny a drogerii.

Co byste dělali na místě této obětavé matky vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články