Dávali mu maximálně rok života. Lékař ale vsadil na vlastní experimentální léčbu a dokázal si vyléčit mozkový nádor sám

Australský lékař se pomocí své vlastní experimentální léčby zbavil agresivního nádoru na mozku.

lékař i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po celém světě se vyskytují lidé s různými nemocemi a zdravotními obtížemi. Lékaři se stále snaží objevovat nové metody léčby, která by nemocným ulevila od bolesti a zcela je uzdravila. Bohužel lék na jednu z nejzávažnějších a nejnebezpečnějších chorob, kterou rakovina jistě je, stále nebyl objeven. Nyní ovšem svitlo světélko naděje, které může být obrovským krokem kupředu.

Vyzkoušel na sobě experimentální léčbu

Australský lékař Richard Scolyer se před více než rokem dozvěděl zdrcující zprávu. Byla mu diagnostikována velmi agresivní forma rakoviny, jelikož mu byl na mozku detekován nádor. Dle webu BBC většina pacientů s touto formou nemoci nežije déle než rok. Tento uznávaný lékař se však nehodlal vzdát a rozhodl se s chorobou bojovat. S pomocí své kolegyně a partnerky zkusil něco, co nikdo před ním.

Scolyer, který je spoluředitelem Australského melanomového institutu, jenž se zabývá výzkumem imunoterapie, se stal prvním pacientem s mozkovým nádorem, který před operací dostal vakcínu přizpůsobenou vlastnostem jeho nádoru. Rozhodl se vyzkoušet na sobě tuto experimentální léčbu, jejímuž výzkumu se věnoval. Čekala jej velmi obtížná léčba, kterou doprovázely problémy s játry, zápalem plic a silné epileptické záchvaty, které, jak lékař popsal i na svém facebookovém profilu, stále přetrvávají.

Rok od zahájení léčby je bez rakoviny

Po roce této experimentální léčby ale vyšetření, která lékař podstoupil, dopadla skvěle. Ukázalo se, že Scolyer je momentálně bez rakoviny, přestože neměl téměř žádnou šanci na přežití. Dvojice výzkumníků stojí na prahu obrovského objevu, který může zachránit statisíce lidí, ovšem čeká je ještě dlouhá cesta. Rozhodně ale mají slušně našlápnuto.

Last week, I had an episode where I woke up lying on the floor with blood dripping from a 4cm laceration at the back of…

Zveřejnil(a) Professor Richard Scolyer AO – My Uncertain Path dne Neděle 9. června 2024

Snad se tedy doktoru Scolyerovi i jeho kolegyni podaří dokázat, jak účinná jejich experimentální léčba je, a v budoucnu zachrání život i mnoha dalším lidem, kterým byla diagnostikována rakovina mozku. Ta bohužel nepostihuje jen dospělé, ale také malé děti, což je obrovská rána pro jejich rodiče. O příběhu pětiletého chlapce trpícího touto chorobou jsme na DámskémDeníku již dříve psali.

Co si o jejich výzkumu myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články