Nejošklivější žena světa snášela krutou šikanu už od dětství. Nenechala se však zlomit, její život jí teď leckdo závidí

Ženu se vzácnou vrozenou genetickou vadou dnes na sociálních sítích sledují statisíce lidí. Krutost, s níž se setkala, ji ale málem srazila na kolena.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V moderní společnosti patří vzhled člověka k základním předpokladům, aby o něj lidé i firmy projevovali zájem. Výjimka však potvrzuje pravidlo. Své by o tom mohla vyprávět 32letá žena, která byla celý život kvůli svému vzhledu krutě šikanována. Její jméno téměř nikomu nic neřekne, přesto ji zná skoro celý svět. Lidé vědí, že právě ona je nejošklivější ženou na světě.

Narodila se se vzácnou vadou

Texasanka Lizzie Velasquezová se narodila se vzácnou genetickou vadou. Po příchodu na svět vážila jen 1,2 kilogramu. Její tělo nevytváří ani neukládá svalovou a tukovou tkáň, což způsobuje rychlejší stárnutí. Podle dostupných informací váží nyní 30 kilogramů. Nemoc se podepsala na jejím zdravotním stavu, například má velké problémy se zrakem, ale také na vzhledu. Kvůli němu musí čelit už od školky šikaně a posměchu.

„Realita mě zasáhla první den ve školce. Pamatuji si, že ten den se postupně zhoršoval, protože jsem si nemohla najít kamarády. Děti na mě zíraly, jako bych byla ta nejděsivější věc, jakou kdy viděly,“ vypráví Lizzie Velasquezová. Veškeré děti se jí stranily. Nedokázala to pochopit, jelikož vyrůstala ve velké milující rodině, která ji podporovala a motivovala.

Nenechala se srazit na kolena

Dívce bylo 17 let, když ji někdo natočil a video umístil na sociální sítě, kde ho viděly miliony lidí. Internet ji šmahem odsoudil a označil jako nejošklivější ženu světa. Lizzie Velasquezová byla konfrontována s obrovskou vlnou posměchu. Ale také s krutostí, kterou pisatelé komentářů vyjadřovali ve virtuálním světě. Jakmile jsou lidé schovaní za anonymitu internetu, napíší i to, co by nikdy nikomu tváří v tvář neřekli.

Se 17letou dívkou to otřáslo, ale našla sílu se tomu postavit. „Kdykoli jsem se podívala do zrcadla, chtěla jsem změnit to, jak sama sebe vnímám. Potřebovala jsem těm lidem ukázat, že se nenechám srazit na kolena,“ říká. Rozhodla se o šikaně promluvit před studenty. Nyní je světově uznávanou motivační řečnicí a autorkou, která pomáhá obětem šikany po celém světě. Její kanál na YouTube sleduje téměř 860 tisíc lidí.

Jak moc dáte na vzhled?

Zdroj: Wikipedia
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články