Kvíz z oblíbených Pelíšků: Jak dobře znáte hlášky z kultovního filmu na námět Petra Šabacha?

Otestujte své znalosti v krátkém kvízu a zjistěte, jak dobrým znalcem hlášek z kultovního a diváky oblíbeného filmu Pelíšky jste.

i Zdroj fotografie: Bioscop
                   

Kdo by neznal jeden z nejoblíbenějších a nejkvalitnějších filmů české scény, jejž režíroval Jan Hřebejk podle scénáře, který vytvořil Petr Jarchovský. Pelíšky jsou už takovou klasikou, která se na televizních obrazovkách objevuje především ve vánočním čase, kdy se na něj spousta diváků každoročně těší. Jak dobře tento film znáte? Dokážete splnit kvíz, jenž obsahuje hlášky z tohoto kultovního snímku, na plný počet bodů?

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších českých filmů

Film Pelíšky byl natočen v roce 1999 a zahrálo si v něm mnoho skvělých českých a slovenských herců. V hlavních rolích se představili Miroslav Donutil, Jiří Kodet, Simona Stašová, Emília Vašáryová, Bolek Polívka, Eva Holubová, Stela Zázvorková, Jaroslav Dušek a spousta dalších talentovaných a známých umělců. Tento film se řadí mezi divácky nejoblíbenější, což dokazují také statistiky zveřejněné na webu ČSFD. Ty uvádí, že se jedná o 10. neoblíbenější a zároveň 10. nejlepší film. Od veřejnosti si vysloužil hodnocení 91 %.

Příběh se odehrává ke konci šedesátých let minulého století v pražské čtvrti Košíře. Jsou zde propojeny osudy tří generací mužů a žen, což často přináší humorné situace. Neustálé boje mezi dvěma sousedy nutí diváky k úsměvům a výbuchům smíchu. Jelikož mají oba naprosto odlišné politické vyznání, často mezi nimi dochází ke střetům. Nesmí však chybět ani milostné zápletky, nešťastná láska a ukázka životů obyčejných lidí žijících v dané době.

Otestujte si své znalosti v krátkém kvízu

Hlášky z tohoto filmu se mezi lidmi denně používají v běžném hovoru. Scéna, kdy se Bolek Polívka spolu se svým bratrem Miroslavem Donutilem snaží předvést medvěda kodiaka, je naprosto nezapomenutelná a vtipná. Stejně jako proslulá debata o nocích a knedlících mezi přísným otcem a pubertální, odbojnou dcerou. Pelíšky jsou zaslouženě považovány za kvalitní film a bezpochyby si zaslouží stálou sledovanost. Ty nejlepší hlášky si můžete připomenout v přiloženém videu, které je sdíleno také na kanále YouTube.

Pokud se tedy i vy řadíte mezi fanoušky filmu Pelíšky, rozhodně si otestujte své znalosti v krátkém kvízu zveřejněném na webu Super. A pokud jste letošní vysílání tohoto filmu propásli, nezoufejte. Tento testík vám hořkou komedii alespoň trochu připomene.

A stejně jako k Vánocům patří Pelíšky ani bez filmu Tři oříšky pro Popelku by to nebyly ty pravé svátky. V hlavních rolích se objevili Pavel Trávníček a Libuška Šafránková. Tuto pohádku halí mnoho tajemství a zajímavostí, o nichž málokdo ví. Nebo si myslíte, že jste ji viděli už tolikrát, že znáte všechno? Přesvědčte se o tom v článku, který jsme nedávno na Dámském Deníku zveřejnili a v němž jsou tyto zajímavosti popsány.

Kolika bodů jste dosáhli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články