Lidé Evu Pavlovou přirovnávají k princezně Dianě. Našli se tací, které to vytočilo

Modely, ve kterých se česká první dáma blýskla během korunovace britského krále, zaznamenaly pozitivní ohlasy. Její srovnávání se zesnulou princeznou trochu pokulhává.

První dáma Eva Pavlová i Zdroj fotografie: Kancelář prezidenta republiky
                   

Slavnostní akce, jakou byla korunovace britského krále Karla III. a jeho manželky Camilly, jsou zároveň ideální příležitostí i pro přehlídku nejrůznějších módních kreací. Mezi outfity pozvané smetánky i vrcholných státních představitelů, kteří se sjeli do Londýna z celého světa, se Česko neztratilo. Prezidentský pár během banketu i samotného obřadu vsadil v odívání na střízlivou eleganci, což se vyplatilo. První dámu Evu Pavlovou (58) lidé na sociálních sítích dokonce srovnávali se zesnulou princeznou Dianou (†36).

První dáma model uměla nosit

Na korunovaci i banket, který klíčovému dni britských dějin předcházel, se prezidentský pár skvěle připravil. Hlava státu Petr Pavel (61) měl oblek šitý na míru, ale hlavní pozornost na sebe strhávala jeho žena. Na recepci se ukázala v pouzdrových světle modrých šatech od stylistky Štěpánky Pivcové. Nápadně v nich mohla připomínat zesnulou princeznu, která podobný kostýmek oblékla u příležitosti biřmování prince Williama v roce 1979. Navrhl jej Karl Lagerfeld v rámci značky Chanel.

Na samotnou korunovaci zvolila česká první dáma model šeříkové barvy s pelerínou z dílny návrhářky Beaty Rajské. Na hlavě jí nechyběl ani klobouček, který předepisoval dress code. Vcelku velká pokrývka hlavy s ozdobnou mašlí byla ve stejné barvě jako šaty. „Překvapilo mě, že první dáma přijala velký klobouk. Na to, jak krátce se pohybuje v těchto kruzích, tak vůbec nebyl problém, abychom jí dali pelerínu. Ta pelerína se musí umět nosit a ona ji uměla nosit, stejně jako ten klobouk,“ cituje Rajskou CNN Prima News.

Princezna Diana byla nenapodobitelná

Fotografie prezidentského páru z Londýna vzbudily na sociálních sítích rozruch. Outfit prezidenta však zcela zastínila vizáž jeho manželky. Módní kreace, které zvolila, spolu s jejími krátce střiženými vlasy vyprovokovaly na sociálních sítích diskuze o její podobě s ikonickou Lady Di. „Úplná princezna Diana, nádhera,“ uvedl jeden z uživatelů. „První dáma ve stylu princezny Diany. Monotónní barva zase dává vyniknout osobnosti,“ okomentoval fotografii paní prezidentové další.

Srovnání obou dam ale někteří uživatelé považovali za scestné. „Rozmohl se zde takový nešvar: Porovnávat neporovnatelné jen na základě barvených kombinací,“ napsala jedna z diskutujících. Podle některých je Lady Di prostě nenapodobitelná žena. Hledáte někde něco, co není. Kdyby ji měli obléct do barvy, kterou Diana nenosila, jde snad v maskáčích. A možná ani to ne,“ napsal další. Namísto zesnulé princezny viděl jeden z uživatelů podobnost Pavlové se seriálovou postavou Jessicou Fletcherovou, kterou bravurně ztvárnila herečka Angela Lansburyová (†96).

Co si myslíte o podobnosti Evy Pavlové s princeznou Dianou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články