Když cvičitelka přivolala do arény 3 koně, započalo úchvatné představení. Všem divákům došla slova

Někteří lidé mají pocit, že vycvičit lze pouze psy, protože k tomu mají určité předpoklady. Tato žena ale ukázala, jak se i koně mohou něco naučit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jsou lidé, kteří koně milují a nejvíce se uvolní, když mohou být v koňském sedle. Potom jsou tu druzí, co se těchto velkých zvířat spíše bojí. Tak či tak je třeba říci, že koně jsou rozhodně krásná a majestátní zvířata. Vidět volně běžícího koně v přírodě je zážitek, u něhož se vám zatají dech. Cvičitelka koní Sylvia Zerbini se rozhodla ukázat světu svůj tanec s nimi.

Lidé zůstali beze slov

Umět pracovat s koňmi je naplňující a inspirující samo o sobě, ale někteří lidé jsou s nimi spojeni už od úplného narození. Zkrátka jim dokáží porozumět a chápou jejich potřeby. A přesně k těmto lidem patří i cvičitelka koní Sylvia Zerbini, jež je také skvělou bavičkou. Její vystoupení vás určitě zanechá v naprostém úžasu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Lidé, kteří viděli její vystoupení, zůstali úplně beze slov. Sylvia se totiž rozhodla, že ukáže svůj talent a úžasné komunikační schopnosti s koňmi. Jasně, řeknete si, už jste několikrát nějaké takové vystoupení viděli, ale v tomto oboru opravdu není nikdo, kdo by se Sylvii mohl vyrovnat. Je to jako vidět princeznu, jak si vede své koně, kteří jí jsou naprosto oddaní.

Její rodina se také stará o koně

Na mezinárodní soutěž Del Mar National Horse Show v jižní Kalifornii přijela jako účinkující právě Sylvia se svými třemi koňmi. Ten, kdo ji znal, už moc dobře věděl, že se diváci mají na co těšit. Sylvia je z rodiny, kde se již po dlouhá léta všichni o koně zajímají a věnují se jim. Ona se zkrátka jen rozhodla v tom pokračovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ve své rodině je bavičkou již deváté generace. Vyrůstala ve Francii se svými milujícími rodiči, kteří ji inspirovali k tomu, co dělá dnes. Její otec totiž cvičil divoká zvířata a matka je umělkyně na hrazdě. Oba dva měli ke zvířatům takový vztah jako Sylvia. Přiznává, že v dětství dokázala u koní sedět několik hodin a mlčky je pozorovat.

Získala už několik ocenění

Sylvia má také vlastní show Grand Liberte, kam se na její vystoupení chodí dívat lidé z celého světa. Často své publikum ohromí naprosto strhujícím výkonem. Za svou práci už získala několik různých ocenění, a to včetně Monackého poháru, který jí neudělil nikdo jiný než monacký princ Rainier. A to už je tedy co říct.

Teď se ale podívejte na její vystoupení právě ze soutěže. Video začíná, když začne hrát melodie na píseň od Loreen McKennitt „The Mystic’s Dream“. Sylvia začne komunikovat se svými koňmi, a pak se její pozornost zaměří na první zvíře. Krásný hřebec se brzy rozběhne a ona jej následuje. Je úžasné, jak s nimi dokáže komunikovat pomocí jemných náznaků, jako je pouhý oční kontakt nebo řeč těla.

Jak se vám líbilo vystoupení Sylvie?

Zdroj: SeeItLive

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články