Josef Kokta byl na pokraji sil. Novou naději na život mu daly až jeho 2 nejmladší děti

Když dospívaly jeho starší děti, byl sedminásobný otec pracovně příliš vytížený a neměl na ně čas. V seniorském věku si poprvé naplno užívá rodičovství a není to prý žádný med.

Podnikatel Josef Kokta i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Podnikatel Josef Kokta (66) je otcem sedmi dětí. Poprvé si ale užívá rodičovství plnými doušky až se svými nejmladšími potomky. Přestože by ve svém věku měl nárok na odpočinek, musí se pěkně otáčet. Sám potvrzuje, že mu tři malé děti dávají pořádně zabrat. Přitom ještě nedávno měl jeden z protagonistů kdysi populární reality show Štiky pocit, že mu docházejí síly i dosluhuje zdraví, a cítil se skoro na umření.

Chlapi si myslí, že pečovat o děti je dovolená

Kdysi zámožný podnikatel, který skoro přes noc přišel o celé jmění, spolu s manželkou Ornellou Štikovou (30) vychovává tři malé děti. Osmiletého Quentina, tříletého Svena a dvouletou Lilianne. Zvládat v důchodovém věku roli otce je náročné. Kokta je zapřažený 24 hodin denně. „Chlapi si myslí, že je to dovolená, ale opravdu obdivuju všechny ženy, které se starají o děti. My si v práci dáváme kafíčka, povídáme si… Teď to dva a půl roku zažívám na vlastní kůži a je to dílo,“ cituje Koktu Extra.

Přestože je počtvrté ženatý a celkem má sedm dětí, poprvé zažívá radosti i starosti rodičovství na plné pecky až nyní. Jeho nejstaršímu synovi je už 38 let. Když vyrůstal, nebyl vytížený podnikatel skoro vůbec doma. S odstupem času možná trochu lituje toho, že tu dobu promeškal. Teď si to ale vynahrazuje. „U prvních dětí to byla pořád jen práce a práce. Bylo to bez šance si je užít. Teď to mám za všechny předchozí děti,“ uvedl Kokta v pořadu Výměna manželek, kde se svou ženou účinkoval.

Myslel si, že tady bude už jenom měsíc

Než se podnikateli a jeho čtvrté manželce Ornelle narodily dvě nejmladší děti, bylo mu už přes šedesát. A necítil se zrovna v nejlepší formě. Dokonce si myslel, že už je skoro na umření. „Musím říct, že než se narodily poslední dvě děti Swen a Lili, byl jsem už normálně totál, na s*ágory. Myslel jsem si, že už tu budu asi jen měsíc. Jak se ale narodil Swen, tak ten mě rozpohyboval. Teď tu běhám s umělými kyčlemi. Předtím jsem sotva chodil. Možná že ten nový život a nutnost pomoci ženě mě nakoply,“ vyprávěl Kokta.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Lady Ornella Koktova🇨🇿🌳🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (@ornellakoktova)

Podnikatele dělí s jeho manželkou 36letý věkový rozdíl. Těžkou hlavu z toho ale nemá. „Negativa toho věkového rozdílu jsou, že jsem fakt starý. Bolí mě nohy, záda a nejsem tak pružný. Ty děti jsou malé, takže je třeba náročnější se k nim sehnout. Ale na druhou stranu mě tahle mrňata udržují při životě,“ řekl Kokta TN.cz. Moc neprožívá ani to, že se nemusí dožít toho, až děti vyrostou. „Neřeším to, jaké to bude, až budou veliký. O roce 2100 fakt nepřemýšlím. Ale věřím, že se o ně Orny postará,“ dodal.

Co si myslíte o tom, že si podnikatel pořídil děti v pozdním věku?

Zdroj: Extra, TN.cz
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články