Bývalý člen skupiny Mandrage prosí za Ukrajinky: Chce jim sehnat slušné bydlení za 15 tisíc Kč měsíčně

Klávesista populární kapely, která se rozpadla před čtyřmi roky, má na svém kontě také drogový škraloup. Podle něj se do záře reflektorů skupina Mandrage už nevrátí.

Kapela Mandrage s cenou Anděl 2011 i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Kapela Mandrage je už čtyři roky minulostí. Skončila v době, kdy byla na vrcholu a její hity Šrouby a matice, Františkovy lázně nebo Hledá se žena, zněly z rádií každý den. Po rozpadu kapely není o jejích členech příliš slyšet, vyjma frontmana Víta Starého, který bojoval s drogovou závislostí. Nově o sobě dal vědět bývalý klávesista skupiny František Bořík. Na sociálních sítích hledal ubytování pro ženy z Ukrajiny.

Hudebník shání bydlení pro Ukrajinky

Bývalý člen populární Mandrage ukazuje, že má dobré srdce. Přestože si sám prošel rebelskými roky. Po incidentu, kdy řídil pod vlivem omamných látek, mu policie zabavila řidičský průkaz. Podle serveru Extra do policejního dokumentu Bořík ve vyjádření řidiče napsal strohé: „Lituji.“ Teprve před čtyřmi roky klávesista rozpadlé kapely získal řidičák zpět. Prohlásil o něm, že je „ještě po roce trochu hořkej na krajích“. Šlo o jasný odkaz na hořkou chuť pervitinu, kterému holdoval.

Nově se ale Bořík snaží pomoci najít v Plzni bydlení pro tři ženy. „Sháním bydlení pro tři Ukrajinky. Prodávám byt, a tak už nemůžou bydlet u mě. Jsou moc fajn, spolehlivý, nájem platí pravidelně, nikdy v životě s nimi nebyl žádnej problém – naopak, z tý ruiny, kterou jsme s Matyášem Vordou udělali z našeho bytu, vybudovaly zas fajn bydlení,“ napsal Bořík alias Franko Dudinka na svém facebookovém účtu.

V návrat Mandrage pianista nevěří

Hudebník současně dodal, že se ženám nedaří najít nové bydlení, přestože jde o solidní nájemnice. Podle jeho mínění je jim na překážku jejich ukrajinský původ. Mají problém nějaký bydlení vůbec sehnat, zřejmě právě proto, že jsou to Ukrajinky. Nevíte od 1. srpna někdo o něčem? Nějak třeba do 15 000 měsíčně se vším všudy,“ tázal se na na sociálních sítích Bořík.

Vzali mi papíry ale víno mi nechali a jak nemam papíry, naposled políbím se s jídlem a leju leju leju leju od rána…

Zveřejnil(a) Franko Dudinka dne Neděle 3. června 2018

Sehnat pronájem ale v západočeské metropoli zřejmě nebude hračka. „Bohužel právě u nás v Plzni mají tenhle problém všichni Ukrajinci, ale nejen oni… Chce to Blovice, Nepomuk atd.,“ radil hudebníkovi, aby se poohlédl po okolních obcích, jeden z diskutujících. Bořík se angažuje také v hudebním uskupení Meme. V comeback oblíbené skupiny Mandrage už nevěří. „Návrat Mandrage není na pořadu dne, myslím si, že už se nevrátíme,“ řekl nedávno serveru Novinky.

Co si myslíte o možnostech ubytování pro ukrajinské uprchlíky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články