Karel Voříšek by si s partnerem rád pořídil miminko. Nejdřív ale trvá na schválení manželství pro všechny

Moderátor se prý nikdy netajil svou sexuální orientací. Když se přiznal, že je homosexuál, setkal se i s negativními reakcemi. Důležitější ale je, že se mu ulevilo a cítil svobodu.

Moderátor Karel Voříšek i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Moderátor Karel Voříšek (59) letos oslaví se svým partnerem Vladimírem Řepkou (43) dvacetileté výročí.  Svůj svazek pár zpečetil v Tibetu. Přestože v minulosti se o svém soukromí moderátor nijak zvlášť nezmiňoval, nečiní mu problém velmi otevřeně mluvit o své sexuální orientaci. Přiznal také, že s mužem zvažovali, že by si našli náhradní matku a svou rodinu rozšířili o miminko. Jenže čas plyne a adopce není na pořadu dne.

Jiné páry někdy mohou dát dítěti víc

V každém vztahu nastane doba, kdy partneři cítí, že by se měli posunout do další etapy. Většinou to znamená nějaký významný posun, třeba založení rodiny. Stejně tak pro moderátora a jeho muže.Zvažovali jsme adopci dítěte i to, že bychom mohli najít třeba nějakou náhradní matku. Pak jsme si to ale rozmysleli, protože si myslíme, že pro nás dva to není cesta. I když nikdy neříkej nikdy,“ cituje Voříška server Aha!.

Proces osvojení je pro homosexuální páry navíc dost krkolomný. „Přijde mi škoda, s jakými komplikacemi to probíhá. Když se páry, ať už je to holka – kluk, kluk – kluk, nebo holka – holka, rozhodnou, že chtějí vychovávat dítě a projdou všemi náročnými procedurami, proč jim to neumožnit? Někdy ty jiné páry než smíšené mohou dát dítěti i víc. Už jen proto, že si ho více váží, protože o něho museli svést větší bitvu,“ řekl před časem Voříšek Blesku.

Počká si na schválení manželství pro všechny

Stabilní pár tvoří Voříšek a jeho partner už dvě dekády. Adopce je prozatím odložená. „Já si počkám, až nám schválí to manželství pro všechny, to bych si přál. Je tady velká skupina lidí, která na to má právo,“ uvedl moderátor pro server Extra. Zatím má kolem sebe dost dětí, které mu dělají radost. „Máme velké štěstí, že v rodině máme celkem pět dětí. Moje sestra má děti dvě, Vládi bratr má tři děti, takže kolem sebe máme dětí neustále hodně, a navíc jsou i různých věkových kategorií,“ dodal.

Moderátor Karel Voříšek s partnerem Vladimírem Řepkou iZdroj fotografie: Nextfoto

Přestože se dlouhé roky spekulovalo o moderátorově sexuální orientaci, rozhodně ji prý netajil. Nikdo se ho na to ale nezeptal, a když k tomu nakonec došlo, řekl pravdu. Musel čelit i negativním reakcím okolí. To víte, že jsem se s tím setkal. Občas když někomu došly argumenty, ale to je potom problém toho člověka,“ svěřil se moderátor. Trauma ze svého coming outu neměl. Naopak. „Ulevilo se mi a cítil jsem svobodu,“ podotkl.

Co si myslíte o adopci dětí homosexuálními páry?

Zdroj: Extra, Aha!, Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články