Karel Gott toužil po filmové roli. Už v roce 1993 prozradil tisku, že by si přál ztvárnit policistu

Toto je jeden z nikdy nesplněných snů zesnulého Karla Gotta. Toužil po jedné konkrétní filmové roli, ale nikdy nedostal šanci si ji zahrát.

Karel Gott v růžové košili i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Česká pěvecká legenda Karel Gott se nikdy netajil tím, že má mnoho zálib a talentů. Kromě zpěvu o něm bylo známo, že rád maluje. Jeden ze svých snů si ale nikdy nestihl splnit, i když by na to rozhodně měl. Přál si zahrát ve filmu jednu konkrétní roli, a to sice roli muže zákona, policistu. Lidé začali spekulovat o tom, co ho k tomuto snu mohlo vést.

Vždy chtěl ostatním vyhovět

Karel Gott byl vždy ke všem milý a slušný a lidé to na něm milovali. Měl v povaze to, že se vždy snažil vyhovět všem kolem sebe, nerad si dělal nepřátele a málokdy se s někým hádal. Možná právě proto toužil po roli odvážného policisty, který se nebojí stát si za svým a vzepřít se svému okolí. Něco podobného totiž naznačil v rozhovoru už v roce 1993.

Policista, který se nebojí riskovat

„Rád bych si zahrál policajta, kterému divák fandí, protože neslouží jen instituci, neplní pouze rozkazy, ale riskuje i konflikty se svým šéfem, má odvahu složit placku a položit pistoli, jít dál, dělat na vlastní pěst, až nakonec šéf sám uzná, že se mýlil a řekne: ‚Jsi dobrej, pojď na kafe.‘ Konec filmu,“ popsal mistr svou vysněnou filmovou roli.

Hrdina se musí umět vzepřít

Karel Gott dodal, že je to hlavně proto, že by chtěl ztvárnit opravdového odvážného hrdinu. „Protože hrdina se musí umět vzepřít. Proti státu, proti moci, proti korupci, proti šéfům, kteří jsou zatvrdlí a konzervativní, protože už jim nejde o kejhák, stali se z nich úředníci, sedí někde nahoře a poslechnou i upozornění, aby dali od případu ruce pryč, že je to ve vyšším zájmu,“ řekl v roce 1993 časopisu Kinorevue.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je to tvrdá branže

Sám Karel Gott přiznal, že hercům závidí, že se ve svých rolích mohou odreagovat. Uvědomoval si, že se jako zpěvák musí snažit lidem přinášet radost a zábavu a ani v soukromí se nesmí chovat nevhodně. Ve sporech a vyhrocených situacích by zpěváka měli zastoupit jeho manažeři, protože showbyznys je jinak tvrdá branže. Je proto jasné, proč si Gott chtěl vyzkoušet právě roli statečného drsňáka.

Jaký byl váš tajný sen, když jste byli mladší?

Zdroj: Deník
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články