Policista se dozvěděl, že je jeho syn podezřelý ve vážném případu. Ujal se vyšetřování s trojnásobným zápalem, aby mu dal co proto

Syn policejního důstojníka záměrně využíval jeho postavení a rodičovské lásky. Když ale spáchal tento nehorázný čin, zjistil, že se šeredně přepočítal.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Otázku, jak správně vychovat své dítě, si jistě pokládá většina rodičů. Podle mnohých psychologů bychom naše ratolesti měli podporovat ve všem, co si zamanou, a v žádném případě je netrestat. Občas to ale milující rodiče s péčí přeženou, což si později neblaze odnesou nejen oni a jejich děti, ale i naprosto nevinní lidé. A přesně tuto chybu provedl Alexandr Sergejevič.

Zneužívat postavení rodičů? Žádný problém!

Maxim se narodil jako jedináček Alexandrovi a Marii Sergejevičovým v relativně pozdním věku. Rodiče ho opatrovali jako oko v hlavě. On se na oplátku tvářil jako neviňátko, jakmile se ale dostal z jejich dohledu, stával se z něj opravdový despota. Když ke svým osmnáctinám dostal nové auto, vše se ještě zhoršilo. Tatínek Alexandr pracoval jako šéf místního policejního oddělení a kdykoliv nějaký policista Maxe zadržel za porušování rychlosti, ze strachu o svou pozici ho raději nechal být.

Když začíná jít o život

Jednoho dne vezl Maxim svého kamaráda a jako obvykle vůbec nedbal na maximální povolenou rychlost. Tentokrát to ale bylo i na jinak odvážného Vadima trochu moc a pokusil se Maxe přivést k rozumu. Žalostný výkřik „Zpomal trochu, vždyť jedeš jak kriminálník“ ale řidič naprosto ignoroval. Vadim se opravdu bál o svůj život a ze strachu vytrhl volant Maxovi z ruky. Po necelé půlminutě auto narazilo do stromu na straně silnice.

iZdroj fotografie: Freepik

Nehoda opět bez následků?

Od policisty, který se k nehodě dostavil, Maxim dostal opět pouze varování. Doma to však dopadlo mnohem hůř. „Darovat ti auto byl ten nejhorší nápad všech dob. Tohle je tenhle týden už potřetí, kde si jako seženeš peníze na opravu?křičela na něj matka po příchodu domů. Otec si vzal klíčky a přikázal synovi týden domácího vězení a navíc žádný internet.

Neposlouchat se nevyplácí

Zákaz Max vůbec neměl v úmyslu dodržet. Hned další večer se proplížil pro klíčky do auta a vydal se na narozeninovou oslavu. Když se ale řítil městem, nevšiml si staré paní pomalu přecházející cestu. Neměl tak ani žádný čas na zpomalení a nebohou stařenku srazil. Než přijel policejní vůz a záchranka, dámě se povedlo probudit se z mdlob a vše tak policii pověděla. Maxim byl převezen na policejní stanici a okamžitě se ocitl v poutech přímo před svým otcem.

Otec nad ním zlomil hůl

Alexej se velice divil když spatřil svého syna v želízkách. Nemohl vůbec uvěřit, že syn porušil jeho zákaz , a rozhodl se vzít případ do svých rukou. Maxim doufal, že se mu povede se ze situace stejně jako ve všech případech vyvléknout, to se ale hrubě přepočítal. „Až do proběhnutí soudu budeš držen za mřížemi. Přečtěte mu jeho práva“ , prohlásil Alexej a naštvaně opustil stanici. Byl přesvědčen že takový přestupek svému synovi nemůže odpustit.

iZdroj fotogradie: Freepik

Dostal z toho ponaučení?

Soud rozhodl rychle. Maxim dostal za trest několik desítek hodin veřejně prospěšných prací a povinnost omluvit se sražené paní, která si během incidentu zlomila nohu. Navíc musel zaplatit pokutu, na kterou mu rodiče nepřispěli ani korunu. Při vydělávání peněz na brigádě brzy zjistil, jak náročné zajišťování financí doopravdy je. Svým rodičům také slíbil, že se už navždy bude chovat jen spořádaně.

Jak přistupujete k výchově svých dětí vy?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články