Karel Gott nepůjčil kamarádovi peníze. Ten ho nařkl, že mu nepomohl v nouzi

Hudebník Antonín Gondolán se s mistrem přátelil až do jeho smrti. Domníval se, že se na něj může spolehnout, i když se pokaždé neshodli, třeba v pohledu na turné v Las Vegas.

Karel Gott a Antonín Gondolán i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Úspěšný jazzman a kontrabasista Antonín Gondolán (81) je posledním žijícím členem původní skupiny legendárního zpěváka Karla Gotta († 80). Na pódiu spolu strávili desítky let, společně absolvovali i proslulé turné v americkém městě hazardu Las Vegas. Pojilo je profesionální pouto a přátelili se až do mistrovy smrti. Když před spoustou let hudebník potřeboval pomoci, byl to právě legendární zpěvák, kterého oslovil. Jenže překvapivě narazil.

Myslel si, že se na Gotta může obrátit

Slavný romský kontrabasista sháněl v minulosti peníze na dům. Myslel si, že se na ikonického zpěváka a dlouholetého kamaráda může s prosbou bez problémů obrátit. Jenže se mýlil. Ani s odstupem let si nebere servítky, když si na to vzpomene. „Kupoval jsem vilu, měl jsem polovinu peněz a druhou si potřeboval půjčit. Myslel jsem, že Karel bude jedním z těch, na koho se mohu obrátit, ale ne,“ cituje Gondolána server Aha!.

Jeho dobrý přítel ho odmítl. „Vysvětloval mi, že už napůjčoval různým lidem spoustu peněz a nikdy mu je nevracejí. Nabídl mi, že mi dá padesát tisíc, které mu vracet nemusím, ale to jsem odmítl. Tehdy jsem mu to vysvětlení nevěřil, ale dnes už ano,“ dodal slavný jazzman, kterého si během turné v Las Vegas všiml i hvězdný Frank Sinatra a od nějž dostal nabídku. Jenže Gondolán zůstal věrný Gottovi. Nezdála se mu ani představa, že by emigroval a žil bez domova a rodiny.

Mistr rád věci zveličoval a nadsazoval

Právě lasvegaské angažmá v šedesátých letech je jednou z věcí, na niž má kontrabasista na rozdíl od české hudební legendy jiný pohled. „S Karlem jsme měli velmi hezký hudební a přátelský vztah. Jediný moment, který nás trošičku rozdělil, byly naše vzpomínky. Karel věci rád zveličoval a nadsazoval, jak je u nás běžné, a já jsem zvyklý mluvit pravdu,“ rozpovídal se muzikant, který s Gottem a později s úspěšnou skupinou Sourozenci Gondolánovi procestoval celý svět.

Jazzman a kontrabasista Antonín Gondolán iZdroj fotografie: Nextfoto

Půlroční angažmá v lasvegaském hotelu New Frontier prezentoval mistr jako velký úspěch. Podle Gondolána to žádné terno nebylo. „Nerad poslouchám legendu o tom, jak jsme s Gottem zválcovali Vegas. Není to pravda. Američani poprvé zatleskali, když se na jevišti během programu objevil státní soubor písní a tanců a sólista zakřičel: Macejko! To jim přišlo dostatečně exotické.  Ale dovážet k nim popík? Nesmysl,“ vysvětlil Blesku Gondolán.

Co říkáte na to, že mistr hudebníka odmítl?

Zdroj: Aha!, Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články